شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 11:33 منتشر شده در مورخ: 1400/04/13 شناسه خبر: 1748668
مدیر توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی البرز:

شعاع ۱۲۰ کیلومتری، مانع خودکفایی البرز در زمینه مرغ شد/ گرمای مناطق جنوبی و کاهش تولید؛ عامل عرضه کم مرغ در استان

شعاع ۱۲۰ کیلومتری، مانع خودکفایی البرز در زمینه مرغ شد/ گرمای مناطق جنوبی و کاهش تولید؛ عامل عرضه کم مرغ در استان
مجید توده کشت گفت: متاسفانه استان البرز به دلیل همجواری با تهران و موضوع شعاع ۱۲۰ کیلومتری اجازه تاسیس مرغداری نداشته و در حال حاضر به اندازه کافی مرغداری گوشتی نداریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی البرز با اشاره به اینکه متاسفانه استان به دلیل همجواری با تهران و موضوع شعاع ۱۲۰ کیلومتری اجازه تاسیس مرغداری نداشت، در گفت‌وگو با خبرنگار تیتریک، گفت: در حال حاضر به اندازه کافی مرغداری گوشتی نداریم. 

مجید توده کشت افزود: روند مذکور موجب شد البرز از نظر ضریب خوداتکایی ۱۰ درصد قدرت تولید داشته باشد و سایر مصرف خود را از استان‌های همجوار و معین خود تامین کرده و تحویل صمت دهد تا بین مردم توزیع شود.
 
وی اظهار داشت: البته به واسطه افزایش گرما در نیمه جنوبی کشور، مرغدارای‌ها تولید را کاهش دادند اما همچنان در تلاش هستیم تا سهمیه مورد نیاز البرز تامین شود، البته ما در توزیع دخیل نیستیم و مرغ را در اختیار صمت قرار می‌دهیم.
 
توده کشت با اشاره به اینکه صمت و اصناف البرز توزیع مرغ را در واحدهای صنفی بر عهده دارند، تصریح کرد: با فرارسیدن پائیز روند تولید مرغ افزایش یافته و سهمیه البرز تامین خواهد شد اما در این مدت از شهروندان خواستاریم نسبت به دپو کردن مرغ خودداری کنند.
 
وی با تاکید بر اینکه شهروندان باید بر اساس نیاز روزانه خود مرغ تهیه کنند، گفت: امروز ۱۰۲ تن مرغ برای البرز تامین شد، نیاز استان از خانوار تا کارخانه ها ۱۵۰ تن است که پیش بینی می شود از این مقدار ۱۰۰ تن مرتبط با مصرف خانگی باشد.
 
توده گشت در خاتمه به گلایه مرغداران مبنی بر اینکه مرغ کیلویی ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان از آنها خریداری می‌شود اما باقیمت بالاتر و در بسته های شیک تر به مردم در فروشگاه ها عرضه می شود، اشاره کرد و افزود: متاسفانه همین قیمت را به مرغداران نمی دهند.
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1748668
ارسال نظر
نظرات