شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 12:23 منتشر شده در مورخ: 1400/04/13 شناسه خبر: 1748697
نائب رئیس مجلس در گفت‌وگو با دانا:

رئیس جمهور منتخب به هیچکدام از جریان‌های سیاسی بدهکار نیست/ تیم اقتصادی دولت آینده اقتصاد مقاومتی را از «حبس» آزاد کند

رئیس جمهور منتخب به هیچکدام از جریان‌های سیاسی بدهکار نیست/ تیم اقتصادی دولت آینده اقتصاد مقاومتی را از «حبس» آزاد کند
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آقای رئیسی همان ابتدای تبلیغات و قبل از رای آوری گفت که به هیچ گروه و جناحی وابستگی ندارد، از این رو هیچ دِینی به گردن خود نگه نداشته است که بخواهد این بدهی را به کسی پرداخت کند.

«عبدالرضا مصری»، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به اینکه قانون مشخص کننده شکل کابینه دولت بوده و تعیین محتوای آن از اختیارات رئیس جمهور منتخب است گفت: براساس قانون رئیس جمهور منتخب باید وزرای خود را انتخاب کرده و برای رای اعتماد به مجلس معرفی کند.

وی با اشاره به اینکه انتخاب وزرای دولت و اعضای کابینه جزء حق و حقوق رئیس جمهور است ادامه داد: رئیس جمهور حق دارد براساس منطق خود وزرا را به مجلس معرفی کند و رای اعتماد به وزرای پیشنهادی حق مجلس است.

نایب رئیس مجلس با اشاره به اینکه متاسفانه در کشور ما تصور می شود افراد می توانند تحول آفرین باشند یا برعکس افراد هستند که مقصر مشکلات موجود هستند عنوان کرد: ما در کشورمان برنامه محور نیستیم و فردی کار می کنیم از این رو تمام قصور و تقصیرها را به گردن افراد می اندازیم از این رو می گوییم یک نفر خوب است و یک نفر بد اما هیچ گاه نمی گوییم کدام برنامه خوب است و کدام برنامه خوب نیست.

مصری با اشاره به اینکه مدیر توانمند و خوب کسی است که برنامه را به خوبی عملی کند عنوان کرد: 6 برنامه توسعه را در کشور مصوب کرده و پشت سر گذاشتیم و برای سال آینده باید برنامه هفتم تهیه و تصویب شود اما متاسفانه برنامه ها مورد اجرا قرار نمی گیرد و این افراد هستند که مورد قضاوت قرار می گیرند.

وی طرح این مسئله که در حوزه بهداشت و درمان شاهد هستیم که یک وزیر طرحی می آورد که سرنخی از آن در هیچ قانونی به چشم نمی خورد ادامه داد: چنین طرح هایی هزاران میلیارد هزینه برای کشور درست می کند و بعد از پایان مسئولیت وزیر مربوطه کار را رها می کند و می رود؛ اما برخی طرح ها در همین نظام سلامت مانند پزشک خانواده و سیستم ارجاع وجود دارد که سه دوره تکرار می شود اما هیچ وزیری آن را اجرا نمی کند.

نایب رئیس مجلس با اشاره به اینکه تا زمانی که کشور ما برنامه محور نشود افراد نمی توانند کاری انجام دهند عنوان کرد: باید سیستم های اجرایی در کشور اصلاح شود و آقای رئیسی در اصلاح سیستم ها در قوه قضائیه عالی عمل کرد و توانست در رابطه با قضات، اطاله دادرسی و ارتباط با مردم تحول جدی به وجود آورد.

مصری با اشاره به اینکه آقای رئیسی در دوران مسئولیت خود در قوه قضائیه برای انجام ارزیابی درست از عملکرد خود در بخش های مختلف اقدام به بازدیدهای میدانی کرد گفت: آقای رئیسی در یک اتاق نماند تا از طریق تلویزیون کلنگ بزند و افتتاح کند، چه ایرادی دارد وقتی مردم کرونا می گیرند رئیس قوه قضائیه هم در معرض خطر قرار گیرد؟

وی درباره سهم خواهی های احتمالی برای چیدمان کابینه گفت: فشارها درباره کسانی اعمال می شود که به اشخاص گروه ها و یا به مراکز قدرت بدهکاری ها مالی و سیاسی دارند و یا حتی درگیر بدهکاری های طایفه ای و حزبی و گروهی هستند.

مصری با بیان اینکه همه روسای جمهور بعد از رای آوری می گویند ما وابستگی نداریم ادامه داد: خوشبختانه آقای رئیسی همان ابتدای تبلیغات و قبل از رای آوری گفت که به هیچ گروه و جناحی وابستگی ندارد، از این رو هیچ دِینی به گردن خود نگه نداشته است که بخواهد این بدهی را به کسی پرداخت کند.

نایب رئیس مجلس با اشاره به اینکه کسانی که بدهکار گروه های مختلف هستند در محافل خصوصی به راحتی فرافکنی می کنند ادامه داد: بسیار شاهد بودیم که روسای جمهور در محافل خصوصی عنوان کردند که فلان مسئول را فلان آقا به من تحمیل کرد، اما آقای رئیسی این رویه را ندارد و هرگونه انتخابی صرفا به خودش برمی گردد.

وی با اشاره به اینکه آقای رئیسی هیچ گاه در طول مسئولیت های خود اهل فرافکنی و فرار از مسئولیت نبوده است تصریح کرد: آقای رئیسی در رده ها و ارکان بالایی قوه قضائیه تغییری ایجاد نکرد اما چون برنامه محور بود با همان آدم ها برنامه هایش را پیش برد و اثرگذار بود از این رو پیش بینی می شود دوران خوب و درخشانی پیش روی کشور باشد.

مصری با اشاره به اینکه کشور اصولا از تیم های اقتصادی دولت ها ضربه خورده است گفت: اختلافات شدید بین تیم های اقتصادی همیشه به معیشت و اقتصاد کشور آسیب زده است، اما اگر محور کار اقتصادی دولت برنامه اقتصاد مقاومتی قرار گیرد و از حبس دیدگاه ها خارج شود و محور اقتصاد دولت سیزدهم قرار گیرد ظرف دو تا سه سال با گشایش های محسوس در کشور مواجه خواهیم شد.

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1748697
ارسال نظر
نظرات