شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 09:10 منتشر شده در مورخ: 1400/04/14 شناسه خبر: 1748889
کارشناس رسانه:

بازی‌های رایانه‌ای غربی همچنان در کشور قربانی می‌گیرد

بازی‌های رایانه‌ای غربی همچنان در کشور قربانی می‌گیرد
محمد طاها پاوند گفت: حداقل ۹۸ درصد بازی‌هایی که گیمرهای ایرانی استفاده می‌کنند، ساخته کشورهای غربی‌ بوده و بیشتر این بازی‌های شیطانی هم توسط صهیونیست‌ها برای اهدافی خاص طراحی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کارشناس رسانه در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: حداقل ۹۸ درصد بازی‌هایی که گیمرهای ایرانی استفاده می‌کنند، ساخته کشورهای غربی‌ بوده و بیشتر این بازی‌های شیطانی هم توسط صهیونیست‌ها برای اهدافی خاص طراحی شده است.

محمد طاها پاوند ادامه داد: سرویس اشتراک ویدیو آپارات نیز، که کاربران ویدیو بازی کردن خود را در آن می‌گذارند، نظارتی بر محتوای استریم و ویدیوهای این حوزه ندارد و بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای هم به‌جای آگاه‌ سازی مردم، خودش در حال تبلیغ بازی‌های رایانه‌ای غربی ا‌ست.
 
وی افزود: از طرفی پدر و مادرانِ بی‌حامی که فرزند گیمر یا بازیکن بازی‌های رایانه‌ای دارند، هیچ وقت نباید با استدلال‌های کاذبی چون "این یه سبک زندگیه"، "آینده داره"، "سرگرمیه"، "پول در میارم" و "خیلیا موفق شدن" فریب بخورند و فرزندشان را از باتلاق بازی‌های رایانه‌ای بیرون بکشند.
 
این کارشناس تصریح کرد: در آمار سال ۹۸ ما ۳۲ میلیون گیمر داشتیم که به احتمال زیاد تاکنون تعداد آنها زیادتر هم شده و رو به افزایش است.
 
پاوند گفت: حداقل شما که در خانواده تان گیمر دارید با نجات دادن آن فرد در کم شدن تعداد گیمرها و نجات دادن آن‌ها سهیم باشید.
 
وی ادامه داد: اکنون که ویروس منحوس کرونا بر کشور سایه افکنده است؛ فرزندان بیشتر زمان خود را در خانه و با بازی های رایانه ای یا گوشی های موبایلی می گذرانند.
 
این کارشناس تصریح کرد: حتما خانواده ها بر بازی های فرزندان نظارت کنند و اگر در مورد بازی ای دانشی ندارند، به صرف پیشنهاد دوستان آن بازی را برای فرزند خود تهیه نکنند.
 
پاوند افزود: در بازی هایی رایانه ای که غربی ها تهیه می کنند به شدت نکات منفی اخلاقی وجود دارد، اما چون فرزند شما مشغول بازی و سرگرمی است متوجه این نکات اخلاقی نمی شود ولی این نکات بر ضمیر ناخودآگاه او تاثیر می گذارد.
 
وی بیان کرد: بعضا فرزندانی که در باتلاق بازی های رایانه ای غربی می افتند؛ معتاد این نوع بازی ها می شوند و دیگر بازی های داخلی نیاز فرزند شما را جوابگو نیست.
 
این کارشناس تاکید کرد: والدین حتما بر بازی های رایانه ای فرزند نظارت داشته باشند؛ زیرا ضمن تاثیراتی که بر سلامت جسمی فرد می گذارد در بلند مدت آثار مخرب آن جبران ناپذیر است.
 
پاوند در خاتمه خاطرنشان کرد: در فصل تابستان قرار داریم والدین حتما برای اوقات فراغت فرزندان خود برنامه ای غنی داشته باشند؛ برنامه ای که به رشد و بالندگی فرزندشان کمک کند؛ بازی های رایانه ای هیچ وقت فرزند شما را بالنده نمی کند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1748889
ارسال نظر
نظرات