شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 10:12 منتشر شده در مورخ: 1400/04/14 شناسه خبر: 1748942
حاجی‌بابایی:

خلاء های بودجه ۱۴۰۰ می‌تواند دولت را در شش ماهه دوم با چالش های جدی رو به رو کند

خلاء های بودجه ۱۴۰۰ می‌تواند دولت را در شش ماهه دوم با چالش های جدی رو به رو کند
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بودجه ۱۴۰۰ خلاءهای فراوان و مشکلات عدیده دارد که ممکن است دولت را در شش ماهه دوم با چالش های جدی رو به رو کند گفت: درآمدها و هزینه های بودجه ۱۴۰۰ تراز نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیدرضا حاج بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مورد اولویت های دولت سیزدهم گفت: دولت آینده کارهای مهمی پیش رو دارد، باید به سرعت لایحه برنامه هفتم توسعه را به مجلس ارائه دهد زیرا این برنامه خط مشی دولت را مشخص می‌کند.

وی افزود: پس از آن ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۱ و لایحه اصلاح ساختار بودجه از اولویت های مهم دولت است.

نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه بودجه ریزی رایج پاسخگو نیست، گفت: بودجه ۱۴۰۰ خلاءهای فراوان و مشکلات عدیده دارد که ممکن است دولت را در شش ماهه دوم با چالش های جدی رو به رو کند، درآمدها و هزینه های بودجه ۱۴۰۰ تراز نیست، کسری و رشد بی رویه بودجه از چالش های مهم بودجه ۱۴۰۰ است.

حاجی بابایی با بیان اینکه دولت باید گزارشی از وضعیت خزانه ارائه کند، اظهار داشت: بودجه ۱۴۰۰ بودجه مطمئنی نیست، اگر درآمدهای مورد نظر دولت در بودجه ۱۴۰۰ محقق نشود، دولت سیزدهم مجبور به ارائه لایحه متمم بودجه خواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم انتخاب وزرای قوی و کارآمد از سوی حجت الاسلام رئیسی، تاکید کرد:دولت راه سختی را پیش رو دارد و باید کابینه ای قوی برای طی کردن این مسیر سخت انتخاب کند. مجلس نیز باید به دولت کمک کند تا موفق شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر لزوم هم افزایی دولت و مجلس، گفت:مجلس به دولت برای انتخاب افراد شایسته در کابینه سیزدهم کمک خواهد کرد.

 

انتهای پیام/ک

منبع: مهر

https://www.dana.ir/1748942
ارسال نظر
نظرات