شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 15:09 منتشر شده در مورخ: 1400/04/14 شناسه خبر: 1749034
رئیس گروه پیش‌بینی هواشناسی گلستان:

گلستان خنک می‌شود/ کاهش دمای هوا از فردا تا آخر هفته

گلستان خنک می‌شود/ کاهش دمای هوا از فردا تا آخر هفته
قلی‌پور گفت: طبق پیش بینی های هواشناسی از فردا سه شنبه تا جمعه کاهش دما همراه با رگبار پراکنده و رعدوبرق در گلستان را شاهد خواهیم بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ محمدقلی پورامروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: براساس خروجی آخرین الگوها و نقشه های پیش یابی، امروز دوشنبه ۱۴ تیرماه با تقویت سیستم کم فشار تابستانه دمای هوا افزایشی است.

وی ادامه داد: در نقاط شرقی استان در گرمترین ساعات دمای هوا امروز به ۵۰ درجه سانتیگراد خواهد رسید که همراه با وزش باد نسبتا شدید بوده و در نواحی شمالی استان همراه با پدیده گردوخاک و خیزش ریزگردها خواهد بود.

 رئیس گروه پیش بینی هواشناسی گلستان تصریح کرد: از اواخر وقت امروز دوشنبه ۱۴ تیرماه بتدریج هوای استان تحت تاثیر امواج پرفشار و مرطوب قرار گرفته و فردا سه شنبه کاهش محسوس دما (۱۰ درجه سانتیگراد) رخ داده و متعاقب آن تا آخر هفته روند کاهشی تدریجی دمای هوا رخ خواهد داد.

وی بیان کرد: رگبار و رعدوبرق پراکنده و وزش باد موقتی نسبتا شدید بخصوص در نواحی کوهستانی و کوهپایه ای از دیگر اثرات این سامانه بوده که احتمال آبگرفتگی معابر و افزایش رواناب نیز پیش بینی می شود.

هم اکنون، رکورد دمایی ایستگاه هواشناسی اینچه برون شکسته شده و بیشترین دمای ثبت شده در تیر ماه ۴۶.۶ درجه سلسیوس بوده است که در حال حاضر دمای این ایستگاه ۴۷.۷ درجه سلسیوس  است.

گفتنی است؛ افزایش دمای هوا در گلستان موجب قعطی مکرربرق و آب در استان گلستان و کلافگی مردم شده است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1749034
ارسال نظر
نظرات