شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 13:53 منتشر شده در مورخ: 1400/04/15 شناسه خبر: 1749261
دبیر هنری هنرواره ملی روایت جهاد:

نخستین هنرواره ملی روایت جهاد برگزیدگانش را شناخت

نخستین هنرواره ملی روایت جهاد برگزیدگانش را شناخت
پای‌بست گفت: این رویداد ۱۱ هزار و ۴۲۸ اثر را از سوی شرکت‌کنندگان خود دریافت کرده است که از بین کل آثار رسیده به دبیرخانه، مجموع ۴ هزار و ۸۸۲ اثر توسط داوران در بخش‌های مختلف داوری شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ محمد پای بست دبیر هنری رسانه ای هنرواره ملی روایت جهاد گفت: آئین اختتامیه نخستین هنرواره ملی «روایت جهاد» با معرفی برگزیدگان در بخش‌های مختلف، عصر دیروز دوشنبه ۱۴ تیرماه در تالار سوره حوزه هنری تهران برگزار شد.

پای بست خاطرنشان کرد: این رویداد ۱۱ هزار و ۴۲۸ اثر را از سوی شرکت‌کنندگان خود دریافت کرده است که از بین کل آثار رسیده به دبیرخانه، مجموع ۴ هزار و ۸۸۲ اثر توسط داوران در بخش‌های مختلف داوری شدند که به تفکیک در بخش شعر و داستان ۴۷۹ اثر، بخش تجسمی ۳ هزار ۶۵۹ اثر، در بخش رسانه و گزارش خبری ۱۱۹ اثر، در بخش موسیقی ۱۰۶ اثر و در بخش هنرهای تصویری ۴۲۱ اثر مورد داوری قرار گرفت.

پای بست برگزیدگان گروه رسانه را به این شرح اعلام کرد: در بخش مدیا – آماتور، محمد اشراقی از استان تهران با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ ده میلیون ریال رتبه اول این بخش را کسب کرد. همچنین خبرگزاری فارس از استان اردبیل رتبه دوم و محمدمهدی همائی از استان خراسان رضوی رتبه سوم را به خود اختصاص داد. فاطمه میرزایی از استان بوشهر نیز در این بخش تقدیر و جایزه نقدی دریافت کرد.

وی افزود: در بخش متن – آماتور، فرج‌الله صیدمحمدی از استان ایلام با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی رتبه اول این بخش را کسب کرد. همچنین توحید مهدوی از استان اردبیل رتبه دوم و علی انوار از استان اردبیل رتبه سوم را به خود اختصاص داد. محمدحسین عظیمی از استان فارس نیز در این بخش تقدیر و جایزه نقدی دریافت کرد.

پای بست برگزیدگان بخش مدیا – حرفه‌ای را نیز بدین شرح اعلام کرد: محمد‌مهدی فکریان از استان اصفهان با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ چهل میلیون ریال رتبه اول این بخش را کسب کرد. همچنین میلاد امینی‌موحد از استان خوزستان با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ سی میلیون ریال رتبه دوم و فاطمه آقامحمدی از استان قم با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ بیست میلیون ریال رتبه سوم را به خود اختصاص داد. محسن خوشدل از استان خراسان رضوی نیز در این بخش تقدیر و جایزه نقدی دریافت کرد.

دبیر هنری رسانه ای هنرواره ملی روایت جهاد ادامه داد: در بخش متن – حرفه‌ای، حجت احسان‌بخش از استان قم با دریافت دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی به مبلغ بیست و پنج میلیون ریال رتبه اول این بخش را کسب کرد. همچنین طاهر جمشیدزاده از استان ایلام با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ پانزده میلیون ریال رتبه دوم و فائزه نقی‌لو از استان زنجان با دریافت لوح تقدیر و جایزه نقدی رتبه سوم را به خود اختصاص داد. راضیه رضایی از استان البرز نیز در این بخش تقدیر و جایزه نقدی دریافت کرد.

پای بست تصریح کرد: در بخش رادیویی نیز گیتی محمدی از استان تهران تنها تقدیری این بخش از هنرواره روایت جهاد بود.

فراخوان نخستین هنرواره ملی «روایت جهاد» همزمان با اولین سالگرد شهادت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی، با هدف ثبت و ضبط نقش‌آفرینی مردم و کادر درمان در عرصه مواسات، کمک‌های مؤمنانه و مبارزه علیه ویروس کرونا، به همت قرارگاه مشترک جبهه مردمی انقلاب اسلامی منتشر شد.

در این مراسم با حضور مشاور وزیر بهداشت، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، مدیر شبکه سپهر صدا و سیما، رئیس بیمارستان بقیه الله و جمعی دیگر از مدیران و هنرمندان کشور از خانواده معظم شهدای مدافع سلامت، جمعی از خیرین جهادی، خاطره‌نگاران و چهره‌های فرهنگی و هنری فعال در امر مبارزه با کرونا از جمله یوسف سلامی خبرنگار گزارش‌های کرونایی صدا و سیما، سید احسان باقری و علی حدادی‌اصل از عکاسان رسانه‌ای و نفیسه واعظ روانشناس، پژوهشگر و نویسنده مقاله «تأثیر باورداشته‌های معنوی بر سوگواری خاموش و ابراز نشده در دوره کرونا در ایران» و برگزیدگان بخش های مختلف هنرواره قدردانی شد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1749261
ارسال نظر
نظرات