شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 17:53 منتشر شده در مورخ: 1400/04/15 شناسه خبر: 1749429

آیت‌الله رئیسی به پیام تبریک پوتین پاسخ داد

آیت‌الله رئیسی به پیام تبریک پوتین پاسخ داد
سفیر ایران در مسکو پاسخ کتبی آیت‌الله رئیسی به تبریک ولادیمیر پوتین را به دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه تسلیم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «کاظم جلالی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه امروز (سه‌شنبه) ۱۵ تیر ماه ۱۴۰۰ با «آندری فورسنکو» دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه دیدار و پاسخ کتبی آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور منتخب به پیام تبریک ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را به وی تقدیم کرد. 

جلالی در این دیدار ابراز امیدواری کرد دوره ریاست جمهوری جدید در ایران دوره‌ای تاره از رشد و شکوفایی همکاری‌های دوجانبه ایران و روسیه باشد. 
 
* مشکلات ایجاد شده برای دانشجویان و تجار ایرانی
وی همچنین مشکلات ایجاد شده برای دانشجویان و تجار ایرانی در پی ممنوعیت‌های ورود به روسیه را مطرح و خواستار حل این مشکل شد. 
دستیار رئیس جمهور روسیه تقویت و تحکیم روابط ایران و روسیه را در شرایط پیچیده جهانی ضرورتی اجتناب ناپذیر خواند و گفت: اعتقاد راسخ دارم استقامت، پایداری و استقلال جمهوری اسلامی ایران برای بسیاری از کشورها الگو است و ایران جزو مستقل‌ترین کشورهای جهان است. 
فورسنکو در این دیدار در خصوص مشکلات ورود دانشجویان و تجار ایرانی به روسیه هم عنوان کرد: با مقامات دولت، معاون نخست‌وزیر و وزارت علوم در این باره صحبت خواهم کرد و تلاش می‌کنم تا موانع موجود از جمله تزریق و ارسال واکسن را حل کنیم.
 
گفتنی است، ولادیمیر پوتین اولین مقام خارجی بود که پس از پیروزی آیت‌الله رئیسی در سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری به وی تبریک گفت. وی در این پیام به حسن همجواری و روابط دوستانه ایران و روسیه اشاره و ابراز امیدواری کرده که در این دوران شاهد گسترش روزافزون همکاری‌ دوجانبه دو کشور باشیم.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1749429
ارسال نظر
نظرات