شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:28 منتشر شده در مورخ: 1400/04/17 شناسه خبر: 1749899

رژیم صهیونیستی به بی عرضگی بایدن در برابر ایران اعتراف کرد

رژیم صهیونیستی به بی عرضگی بایدن در برابر ایران اعتراف کرد
رژیم صهیونیستی، آمریکا را تحت فشار قرار می دهد تا تحریم های ترامپ علیه ایران را حفظ کند، حتی اگر توافق هسته ای دوباره احیا شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ رژیم صهیونیستی، آمریکا را تحت فشار قرار می دهد تا تحریم های ترامپ علیه ایران را حفظ کند، حتی اگر توافق هسته ای دوباره احیا شود.

روزنامه صهیونیستی تایمز آو اسرائیل (ToI) نوشت: این رژیم تشخیص می دهد که بایدن قصد بازگشت به توافق اولیه را دارد، اما ترس از لغو محدودیت ها می تواند مانع از تلاش های آینده برای متوقف کردن برنامه موشکی تهران و گسترش منطقه ای شود.

یک مقام صهیونیستی به این روزنامه گفت: رژیم صهیونیستی با درک اینکه دولت بایدن قصد بازگشت به توافق هسته ای ایران به روش اولیه خود را دارد، بر متقاعد کردن آمریکا برای ترکِ لغو تحریم های ترامپ متمرکز شده است.

این مقام صهیونیستی معتقد است که با حذف این تحریم ها، عمده اهرم های فشار باقیمانده که آمریکا هنوز باید بر برنامه موشکی بالستیک و فعالیت های ایران در منطقه قرار دهد از بین می رود.

این موضع در برابر تحریم های دوران ترامپ طی هفته های اخیر و در جریان سفرهای متعدد مقامات رژیم صهیونیستی به آمریکا صورت گرفت.

یک منبع آگاه در این خصوص گفت که رژیم اشغالگر قدس معتقد است که دولت بایدن قادر به مذاکره درباره توافق طولانی تر و قوی تر نیست.

یک مقام آمریکایی گفت که کاخ سفید اهمیت حفظ نفوذ و تسلط بر ایران را تشخیص می دهد، اما تحریم ها تنها شکل نفوذ بر این کشور نیستند.

دولت جدید آمریکا که به لغو تحریم ها در ازای انطباق ایران با برجام تمایل نشان می داد، طی هفته جاری اذعان داشت که تلاش های تهران در راستای ادامه غنی سازی اورانیوم می تواند مذاکرات را به طور کامل نابود کند.

تحلیلگران حدس می زنند که آمریکا امید دارد تا قبل از روی کار آمدن "ابراهیم رئیسی" در 6 آگوست به توافق دست یابد.

این مقام صهیونیستی با ابراز امیدواری از به نتیجه نرسیدن مذاکرات وین گفت که اسرائیل در تلاش است تا اختلافات خود با دولت بایدن را پشت دربهای بسته نگهدارد، اما صراحتا اعلام می کند که این حق را برای خود قائل است که برخلاف جاه طلبی های هسته ای ایران عمل کند و به نظر می رسد که آمریکا این موضوع را قبول دارد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1749899
ارسال نظر
نظرات