شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 19:30 منتشر شده در مورخ: 1400/04/17 شناسه خبر: 1749940
عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور؛

عدم پرداخت مزایای ۱۴ روزه کارگر مشکوک به کرونا مایه تاسف است/ جامعه کارگری کشور خیری از وعده های قوه مجریه ندید

عدم پرداخت مزایای ۱۴ روزه کارگر مشکوک به کرونا مایه تاسف است/ جامعه کارگری کشور خیری از وعده های قوه مجریه ندید
علی اصلانی گفت: متاسفانه پزشک به کارگری که مشکوک به کرونا است و در نهایت تست وی منفی می شود مرخصی استعلاجی نمی دهد، در نتیجه کارفرما و تامین اجتماعی ۱۴ روز حقوق و مزایای کارگر را پرداخت نمی کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عضوکانون عالی شوراهای اسلامی کارکشور با اشاره به اینکه از وعده و وعیدهای دولت در زمان شیوع ویروس کووید ۱۹، چیزی نصیب کارگران نشد، در گفتگو با خبرنگار تیتریک، گفت: بلاتکلیفی کارگران مهمترین دغدغه آنها در کارخانجات است. 

علی اصلانی افزود: کارگری که علائم سرماخوردگی یا کرونا دارد در بدو ورود به کارخانه تب سنجی می شود، اگر تب شخص بالا باشد به دلیل امنیت مجموعه، کارفرما به وی اعلام می کند ۱۴ روز باید در قرنطینه بماند. 
 
وی اظهار داشت: اگر کارگر به کرونا مبتلا شده باشد که تکلیف روشن است و به دلیل استراحت پزشکی سازمان تامین اجتماعی هزینه های آن را متقبل می شود تا ۱۴ روز حقوق و مزایای کارگر پرداخت شود، دیگر با این وضعیت فاصله ای بین بیمه شخص ایجاد نخواهد شد.
 
اصلانی تصریح کرد: برخی مواقع هم کارگر ۳ روز در منزل استراحت کرده و متوجه می شود کرونا ندارد اما زمانی که به کارخانه مراجعه می کند با ممانعت کارفرما روبرو خواهد شد چرا که کارفرما بر اساس پروتکل های بهداشتی ۱۴ روز اجازه کار به وی را نمی دهد.
 
وی گفت: کارگر در طول ۱۴ روز هزینه هایی را برای تست های کرونا متقبل می شود اما چون کرونا ندارد و پزشک مرخصی استعلاجی نمی دهد کارفرما و تامین اجتماعی ۱۴ روز حقوق و مزایای کارگر را پرداخت نمی کنند.
 
عضوکانون عالی شوراهای اسلامی کارکشور در خاتمه اظهار داشت: چندین بار پیشنهاد دادیم دستورالعملی کلی برای سراسر کشور تبیین شود تا وقتی کارگر علائم کرونا را دارد اما مبتلا نشده است، زمانی که در منزل استراحت می کند مزایای وی پرداخت شود همانند کارمندان دولت که دغدغه ای نداشتند.
 
 
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1749940
ارسال نظر
نظرات