شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 10:03 منتشر شده در مورخ: 1400/04/18 شناسه خبر: 1749975
نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس:

تزریق ۴۰۰ میلیارد فاینانس برای پروژه بزرگراه اردبیل سرچم/حفاری تونل دوم حیران تا پایان سال به اتمام می رسد

تزریق ۴۰۰ میلیارد فاینانس برای پروژه بزرگراه اردبیل سرچم/حفاری تونل دوم حیران تا پایان سال به اتمام می رسد
نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: ۴۰۰ مبلغ میلیارد تومان فاینانس ماده ۵۶ برای پروژه بزرگراهی اردبیل - سرچم اخذ شد که با تزریق این اعتبار افزایش سرعت اجرای پروژه را شاهد خواهیم بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صدیف بدری در جریان بازدید از پروژه های عمرانی، زیر ساختی استان در گفتگو با خبرنگار سبلان ما اظهار داشت: چندین قطعه از پروژه بزرگراه اردبیل - سرچم به اجرا گذاشته شده و برای ۱۴۰ کیلومتر از مسیر هم پیمانکار انتخاب شده است که خوشبختانه با پیگیری استاندار و مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل، عملیات اجرایی این پروژه با سرعت مناسبی پیش می‌رود.

وی با اشاره به تخصیص رقم بودجه مناسب در سال ۹۸ برای پروژه دوبانده سازی جاده اردبیل - سرچم، افزود: در ارتباط با تسویه مطالبات پیمانکاران این پروژه در سال ۹۹ بالغ بر ۱۱۵ میلیارد تومان پول پرداخت شده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل تصریح کرد: اخیراً با تلاش های انجام شده توانستیم، رقم ۴۰۰ میلیارد تومان فاینانس ماده ۵۶ برای پروژه بزرگراهی اردبیل - سرچم اخذ کنیم که با تزریق این اعتبار افزایش سرعت اجرای پروژه را شاهد خواهیم بود و امیدواریم عملیات اجرایی این طرح تا نقطه شروع تونل ها تا پایان سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری برسد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی همچنین در بازدید از بازدید پروژه تونل دوم حیران در محور ترانزیتی و گردشگری اردبیل به آستارا، از نزدیک در جریان پیشرفت کار این پروژه مهم قرار گرفت و در راستای ایجاد تسریع در روند احداث، توصیه های لازم را به مسوولان کارگاه پروژه متذکر شد.

بدری در این بازدید با اشاره به تصویب پروژه تونل دوم حیران در بودجه سال ۹۷ و انعقاد قرارداد اجرای آن در سال ۹۸ از سوی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اردبیل، اظهار کرد: این پروژه در فاز نخست پروژه بزرگراه نمین - آستارا در حال ساخت است و عملیات اجرایی آن با سرعت مناسب پیش می‌رود.

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پس از بهره‌برداری از تونل دوم حیران گره اصلی ترافیک راه ارتباطی استان اردبیل و گیلان گشوده خواهد شد، افزود: طبق تعهدات پیمانکار طرح، انتظار می‌رود کار کف‌برداری و حفاری تونل تا عید نوروز تمام شده و عملیات لاینینگ تونل هم تا قبل از شروع سال جدید آغاز شود و با اتمام طرح شاهد سهولت در تردد خواهیم بود.

انتهای پیام/


 

 

https://www.dana.ir/1749975
ارسال نظر
نظرات