شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 10:23 منتشر شده در مورخ: 1400/04/19 شناسه خبر: 1750163
به دستور مدیرعامل پارس جنوبی؛

انحلال "هسته گزینش نفت" در جنوب کشور کلید خورد

انحلال "هسته گزینش نفت" در جنوب کشور کلید خورد
براساس شنیده‌ها اخیرا بعد از انتصاب مدیرعامل جدید سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی، در اقدامی تامل‌برانگیز از سوی دفتر وی طی پیامی به تمام مدیریت‌ها، تغییر و تنزل ساختار تثبیت‌شده کنونی هسته گزینش عسلویه به یکی از نمایندگی‌های فرعی و زیرمجموعه هسته گزینش شرکت ملی نفت را ابلاغ می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ شهرستان عسلویه یکی از مهمترین مناطق جنوب کشور به لحاظ اهمیت در موضوعات اقتصادی و انرژی است که سالها مردم استان بوشهر میزبانی آن را به عهده دارند. هر چند هنوز مهمانان گرامی پایتخت نشین رسم میزبانی را رعایت نکردند و مردم این منطقه همچنان با مشکلاتی مانند اشتغال دست و پنجه نرم می‌کنند.

در سالهایی که گذشت مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری و حتی قوه قضائیه در سفرهایی که به استان بوشهر داشتند، بر موضوعات اشتغال جوانان بومی استان بوشهر در پارس جنوبی و تاکید بر عمل به مسئولیت اجتماعی وزارت نفت از مهمترین مصوبات سفرها بود.

این مصوبات که فقط بر روی کاغذ به راحتی لحاظ و گزارشاتی ارسال شد، اما مردم حتی به اندازه یک درصد نیز اجرای این مصوبات نیز احساس نکردند.

هسته گزینش عسلویه بنا به حجم گسترده کار در جنوب کشور از سال ۱۳۸۹ در منطقه پایتخت اقتصادی انرژی کشور در شهر عسلویه تاسیس شد.

از بدو تشکیل هسته و فعالیت در حوزه پیرامونی تاکنون، ساختار اداری واحد به صورت مستقل زیر نظر هیات مرکزی گزینش وزارت نفت و هیات عالی گزینش حوزه ریاست جمهوری، جهت انجام فرایند کامل گزینش متقاضیان اشتغال شرکت های نفت، گاز، پتروشیمی و پخش و پالایش در سطح استان‌های بوشهر، فارس، هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می‌کند.

از مهمترین مزایای تشکیل و فعالیت این مجموعه برای استان بوشهر و سه استان همجوار استفاده از محققین و مصاحبه گران بومی، سهولت دسترسی و کاهش بعد مسافت داوطلبان جهت انجام امور استخدامی، جلوگیری از تحمیل هزینه مضاعف بر آنان بود.بیشترین آمار جذب نیروهای بومی به بدنه وزارت نفت در سال‌هایی اتفاق افتاد که هسته گزینش در عسلویه مستقر بود.

بعد از حدود ده سال خدمت صادقانه به مردمان این استان‌ها، براساس شنیده‌ها اخیرا بعداز انتصاب مدیرعاملی جدید سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی، در اقدامی تامل برانگیز از سوی دفتر وی طی پیامی به تمام مدیریت ها، تغییر و تنزل ساختار تثبیت شده کنونی هسته گزینش عسلویه به یکی از نمایندگی های فرعی و زیر مجموعه هسته گزینش شرکت ملی نفت را ابلاغ می‌کند.

به نظر می‌رسد که این اقدام مقدمه حذف تدریجی و انحلال ساختار مهم را در منطقه و محرومیت استان از منافع باشد.

نیاز است نمایندگان مردم استان در خانه ملت و دستگاه‌های نظارتی با تدبیر عالمانه تصمیم درستی اتخاذ کنند و اگر موضوع صحت داشته باشد، از این اقدام ساختار شکنانه علیه استان بوشهر جلوگیری کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1750163
ارسال نظر
نظرات