شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 12:00 منتشر شده در مورخ: 1400/04/19 شناسه خبر: 1750167
رئیس پلیس فتا استان بوشهر:

مراقب آگهی‌های دروغین رهن آپارتمان با شرایط خاص باشید

مراقب آگهی‌های دروغین رهن آپارتمان با شرایط خاص باشید
قاسمی گفت: هنگام خرید از سایت دیوار، قبل از رؤیت و تائید صحت، سلامت و ماهیت کالا توسط یک کارشناس، هیچگونه مبلغی را واریز نکنید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ مهدی قاسمی در گفت و گو با خبرنگار سپاس با اشاره به کشف یک پرونده کلاهبرداری در سایت دیوار، اظهار کرد: اخیراً مشاهده شده که مجرمین سایبری اقدام به درج آگهی دروغین در سایت دیوار نموده و با بارگزاری چند تصویر از یک آپارتمان مسکونی باعث جلب توجه متقاضیان رهن آپارتمان در بوشهر شده‌اند.

وی ادامه داد: کلاهبرداران اظهار می‌کنند، به جهت اینکه واحد آپارتمان آگهی‌شده را برای متقاضی نگه‌دارند و آگهی را از سایت دیوار حذف کنند می‌بایست حدود ده تا بیست میلیون تومان بیعانه پرداخت شود.

این مقام سایبری بیان کرد: در ادامه پس از دریافت مبلغ توافقی بیعانه، پاسخگوی کاربر متقاضی نبوده و بدین‌شکل از مردم کلاهبرداری می‌کنند.

قاسمی با اشاره به توجه شهروندان نسبت به خرید آنلاین، توصیه کرد: تا قبل از رؤیت و مشاهده حضوری موضوع مورد معامله و توافق از پرداخت هرگونه وجهی در قالب بیعانه یا پیش‌پرداخت خودداری کرده و به صرف مشاهده تصاویر مدارک هویتی یا مالکیتی در فضای مجازی به صحت اظهارات طرف مقابل بصورت کامل اعتماد نشود و درخواست حضوری داشته باشند.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر از شهروندان درخواست کرد: به تبلیغات فروش کالا و اجناس یا ارائه خدمات با هزینه پایین و شرایط عالی، به عنوان یک فرصت اقتصادی نگاه نکرده و حتماً به این موضوع شک کرده و به توصیه‌های پلیس که در آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir بارگزاری شده، قبل از پرداخت هرگونه وجهی، توجه نمایند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1750167
ارسال نظر
نظرات