شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 16:20 منتشر شده در مورخ: 1400/04/19 شناسه خبر: 1750328
مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی استان یزد:

خشکسالی تولید گندم استان یزد را به ۲۰ هزار تن رساند/ کاهش ۷۰ درصدی سطح زیر کشت گندم طی ۲۵ سال گذشته

خشکسالی تولید گندم استان یزد را به ۲۰ هزار تن رساند/ کاهش ۷۰ درصدی سطح زیر کشت گندم طی ۲۵ سال گذشته
پورکوثری گفت: امسال به دلیل خشکسالی و کاهش بارندگی بیشتر از ۲۰ هزار تن گندم در استان یزد برداشت نخواهیم کرد چرا که برخی از اراضی به بهره‌برداری نرسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صدر پورکوثری در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به میزان سطح زیر کشت گندم در استان یزد گفت: با وجود ۹ هزار و ۱۰۰ هکتار سطح زیر کشت گندم در استان یزد در سال جاری به دلیل خشکسالی و کاهش بارندگی، عملاً بیشتر ۸ هزار و ۳۰۰ هکتار از این اراضی به برداشت رسید و مابقی از آنجا که به محصول نرسید به صورت علوفه برداشت شد.

وی ادامه داد: معمولاً تولید سالیانه گندم در استان برای سال‌هایی که بارندگی خوبی داشته باشیم به ازای هر هکتار به طور میانگین ۴ تن در هر هکتار و در مجموع ۳۶ هزار تن گندم است اما امسال به دلیل خشکسالی بیشتر از ۲۰ هزار تن گندم برداشت نخواهیم داشت چرا که برخی از اراضی به بهره‌برداری نرسید.
 
مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی استان یزد عنوان کرد: خشکسالی، کاهش بارندگی و سرمازدگی بهاره در استان یزد موجب شد که عملکرد برداشت گندم از هر هکتار که به طور میانگین ۴ تن بود به ۲ تا ۲۵۰۰ تن کاهش یابد و در واقع در مزارع استان حداقل ۳۰ درصد کاهش عملکرد داشتیم و در برخی مزارع این کاهش عملکرد به بیش از ۵۰ درصد هم رسید.
 
وی گفت: سطح زیر کشت محصول گندم در استان یزد در سال ۷۵، ۲۸ هزار هکتار بوده است که این میزان در سال ۱۴۰۰ به تقریباً ۹ هزار هکتار رسیده است که نشان می‌دهد سطح زیر کشت گندم در استان یزد در ۲۵ سال گذشته تقریباً ۷۰ درصد کاهش داشته البته طی این مدت سطح زیر کشت محصولات باغی در استان افزایش داشته است.
 
پورکوثری افزود: کشاورزان معمولاً از آب مازاد برای محصولات زارعی خود استفاده می‌کنند بدین نحو که در سال‌های ترسالی که قنوات و چشمه‌ها آبدهی بالا داشته باشند مازاد آب را برای کشت زارعی مورد استفاده قرار می‌دهند و سطح زیر کشت بالا می‌رود اما در سال‌های خشکسالی و کاهش بارندگی ترجیح می‌دهند باغات موجود خود را حفظ کنند و این موضوع تولید محصولات زارعی با کاهش زیادی مواجه می‌کند.
 
وی در تشریح دلایل دیگر کاهش سطح زیر کشت محصولات زارعی در استان گفت: بخشی از کشاورزی استان تحت چاه‌های کشاورزی انجام می‌شود و به دلیل بالا رفتن هزینه این چاه‌ها، کشاورز ترجیح می‌دهد به سمت کشت محصولات باغی و پربازده مانند پسته و زعفران حرکت کند که در نتیجه بخشی از سطح زراعی از دست می‌رود.
 
مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی استان یزد افزود: بخشی دیگر از کشاورزی استان نیز به کنتورهای حجمی هوشمند مربوط می‌شود که آب منطقه‌ای در این زمینه تعیین می‌کند که مثلا در سال باید دو یا سه ماه چاه کشاورزی خاموش باشد و مدیریت را به عهده خود کشاورز قرار می‌دهد بنابراین کشاورز قطعاً آب را برای محصولات اقتصادی‌تر از محصولات باغی پربازده از جمله پسته مورد استفاده قرار می‌دهد.
 
پورکوثری با بیان اینکه بیشتر تولید گندم و محصولات زراعی در استان متعلق به شهرستان خاتم و ابرکوه است، گفت: با وجود خشکسالی و کمبود آب در استان، سطح زیر کشت گندم در این شهرستان‌ها کاهش یافته و کشاورزان این منطقه به دلیل صرفه اقتصادی بیشتر به سمت محصولات باغی مانند پسته روی آوردند و کشت محصولات زراعی در حاشیه قرار گرفته است.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1750328
ارسال نظر
نظرات