شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 14:44 منتشر شده در مورخ: 1400/04/19 شناسه خبر: 1750348
یادداشت/

مراقب خواب آشفته جریان نفوذ برای دولت سیزدهم باشیم

مراقب خواب آشفته جریان نفوذ برای دولت سیزدهم باشیم
جریان نفوذ با حرکتی خزنده و تعویض نو به نوی افراد، ابزار، امکانات و زمین بازی؛ در پی گیج کردن و بازی دادن مدافعان امنیت و آرامش مردم است اما از سنّت الهی که بر رسوایی بدخواهان استوار است، غافل مانده!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعید شهرابی فراهانی در یادداشتی نوشت: مقام معظم رهبری در دیدار فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامى در تاریخ 25 شهریور 1394 فرموده‌اند: وقتی دستگاه‌های سیاسی و دستگاه‌های مدیریّتی یک کشور تحت‌تأثیر دشمنان مستکبر قرار گرفت، آن‌وقت همه‌ی تصمیم‌گیری‌ها در این کشور بر طبقِ خواست و میل و اراده‌ی مستکبرین انجام خواهد گرفت؛ یعنی مجبور میشوند. وقتی یک کشوری تحت نفوذ سیاسی قرار گرفت، حرکت آن کشور، جهت‌گیری آن کشور در دستگاه‌های مدیریّتی، بر طبق اراده‌ی آنها است؛ آنها هم همین را میخواهند.

در شرایط جاری؛ خبرگان امر و مطلعین مسائل راهبردی به خوبی می توانند ردپای دام گستران جریان نفوذ را تشخیص دهند. جریانی که شبانه روز برای تضعیف ارکان انقلاب اسلامی و حکومت برآمده ازمجاهدت های شهدای نهضت اسلام و دفاع مقدس و دفاع از حرم و وطن؛ خود را به آب و اتش می زند تا مسیر حرکت کشور را در گام دوم انقلاب به کلی منحرف کرده و تغییر نظام را بر اساس عارضه «پوکی استخوان» رقم بزند.

در حال حاضر مهمترین بستر فعالیت جریان نفوذ در زمینه جنگ نرم نمود پیدا می کند. در این چهارچوب هدایتگران عوامل نفوذی با برنامه ریزی و توطئه چینی مترصد عقب راندن، مرعوب و منفعل کردن استخوان بندی پیکره و هسته سخت مدافعین آرمان های جمهوری اسلامی هستند و با کمرنگ کردن مرزهای هنجاری و باورهای درونی بدنه مردمی با توسل به بهانه های ظاهراً موجه بطور آرام، خاموش و قدم به قدم طرح خود را پیگیری می کنند. البته در این میان، اقداماتی بدون نیت یا طراحی قبلی نیز قابل مشاهده است که عمدتاً با تاکتیک موج سواری از انها بهره برداری می گردد.

با روی کار دولت مردم محور حجت الاسلام و المسلمین رئیسی بارقه های امید در دل اقشار مختلف ایجاد شده و  مطالباتی نیز برای برون رفت از نارسایی و مشکلات موجود - که عمدتاً رنگ و بوی معیشتی و اقتصادی دارند - شکل گرفته است. لیکن باید توجه داشت که جریان نفوذ نیز بی کار نخواهد نشست و در میان انبوه پرونده های داخلی خارجی از قبیل تورم، گرانی، اشتغال و مسکن، بورس و خشکسالی و تبعات ان در حوزه های برق و اب...

همچنین وضعیت احیای برجام، موضوعات امنیتی مربوط به مناطق همجوار شرق و غرب و شمال و جنوب کشور، تحرکات معاندین و عقبه متصل به بیگانگان؛ تا از عناصر و موقعیت هایی که در طول سالیان گذشته برای رخنه کنندگان به ارکان و مجموعه های مختلف نظام فراهم شده است برای ایجاد اختلال در فعالیت های دولت آینده و ایجاد شکاف بین ملت و دولت / مردم و مسئولین حداکثر استفاده را ببرد.

امید است به برکت ایام معنوی دهه اول ذی الحجه، تضرعات خالصانه روز عرفه، عیدالله الاکبر - عید غدیر و نهایتا روزهای حماسی و عظیم دهه اول محرم؛ با برگزاری امن و بانشاط مراسم تنفیذ و تحلیف ریاست جمهوری و متعاقباً جلسات رای اعتماد به کابینه پیشنهادی دولت مردمی؛ کید و مکر جریان نفوذ و عوامل آن به خودشان بازگشته و روند پاکسازی سیستم اداره کشور در ارگان های مختلف از لوث وجود بدخواهان مردم به نحو مطلوب به پیش رود.
در این بین جریان نفوذ تلاش‌هایی را برای خسارات به کشور و آشوب و قطعی‌های گسترده برق انجام داده است.

تئوری آشوب بطور ساده به ما می‌گوید زنجیره‌ای از علل و اسباب و عوامل بطور پنهان | آشکار / خودآگاه | ناخودآگاه / عامدانه | تصادفی / در کنار یکدیگر قرار گرفته و دست به دست هم می‌دهند تا یک رخداد پیش‌پاافتاده، روزمره و عادی به یک بحران چندلایه، عمیق و دامنه‌دار همراه با تبعاتی گسترده بینجامد.

قطعی برق در هر سرزمینی اعم از ایران، عراق، لبنان، ایتالیا، کانادا، آمریکا و ... بطور حتم موجب نارضایتی مردم و اعتراض آنان بر علیه متولیان و متصدیان امر خواهد شد.
از دیدگاه تحلیل امنیتی-راهبردی؛ بعید نیست اگر موج‌سواری بر بحران اخیر حوزه برق را؛ اقدامی از جانب جریان نفوذ برای:


۱. سنجیدن آستانه تحمل اجتماعی بعد از انتخابات ریاست جمهوری؛


۲. تست نحوه واکنش مدیریت کشور به بحران مزبور و توانمندی دستگاه‌های مختلف در جمع کردن پیامدهای این اتفاق تلقی کنیم.


جریان نفوذ با حرکتی خزنده و تعویض نو به نوی افراد، ابزار، امکانات و زمین بازی؛ در پی گیج کردن و بازی دادن مدافعان امنیت و آرامش مردم است. اما از سنّت الهی که بر رسوایی بدخواهان استوار است، غافل مانده!
گمنامان امنیت و اقتدار در زمان و جایی که جریان نفوذ حتی گمان آن به مخیله اش راه ندارد؛ از دستاوردهای خون به ناحق ریخته شهدای این خاک و حق مردم مظلوم آن صیانت خواهد کرد زیرا وعده خدا حق است!

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1750348
ارسال نظر
نظرات