شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:59 منتشر شده در مورخ: 1400/04/20 شناسه خبر: 1750595
متخصص زنان و زایمان:

فرزندآوری یک سرمایه مهم اجتماعی است

فرزندآوری یک سرمایه مهم اجتماعی است
عاطفه سمایی گفت: یکی از معضلاتی که ما در جامعه کنونی خود داریم این است که زنان و مردان ما در نقش‌های خودشان تربیت نمی‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  متخصص زنان و زایمان در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: یکی از معضلاتی که ما در جامعه کنونی خود داریم این است که زنان و مردان ما در نقش های خودشان تربیت نمی شوند یعنی در نظام آموزشی ما از آموزش و پرورش گرفته تا دانشگاه و بعضاً در فضای رسانه ای که به عنوان یک آموزش غیر رسمی در حوزه سلامت و وضعیت جامعه متولی و مکلف است دختران و پسران را در نقش مادری و پدری تربیت نمی کند.

عاطفه سمایی ادامه داد: من مادرانی را می بینم که جنین های ۹ - ۸ هفته خود را به دلایل مختلف سقط کرده اند و وقتی از آن ها می پرسیم که چرا جنین خود را کشتی؟ با تعجب می گوید خانم دکتر مگر جنین جان دارد و انسان محسوب می شود، و وقتی که محصول بارداری که سقط شده را می بیند می گوید اینکه شبیه آدم است و معلوم است که دختر یا پسر است. یعنی باورشان این بوده که چیزی شبیه تخم مرغ یا شبیه تخم قورباغه است و اصلاً باورش نمی شود.

خداوند زن را آفریده برای اینکه مهم ترین رسالت خلقت را به دوش بکشد

وی افزود: جنین انسان در ۹ هفته دست و پا داشته و ظاهری مثل انسان دارد. این نشان می دهد که نظام آموزشی ما در همه سال ها از یاد برده بوده که خداوند این زن را آفریده برای اینکه مهم ترین رسالت خلقت را به دوش بکشد که یک قسم از آن باروری و قسم دیگر آن تربیت فرزند هست و متأسفانه آنجایی که قرار است در این مانور خودی نشان دهد و نقش بگیرد اساساً کمیتش می لنگد.

فرزندآوری؛ یک سرمایه مهم اجتماعی برای شخص و خانواده اش است

این کارشناس تصریح کرد: لذا فکر می کنم همه ما باید حرکتی در قصه صورت دهیم نه فقط برای اینکه جمعیت یکی از مولفه های کلید قدرت است، نه فقط به دلیل اینکه جمعیت ما رو به کهنسالی می رود، به خاطر حفظ خودمان و به عنوان یک سرمایه مهم اجتماعی برای خودمان و خانواده هایمان و البته وقتی در آینده هیچ ملجأ و پناهی برای خودش برای اینکه با او درد و دل کند نداشته باشد.

سمایی گفت: بعد دوم؛ بعد فردی آن است که عرض کردم وقتی من کسی را ندارم که به خاطرش تلاش کنم و برای زنده ماندن بجنگم، قطعاً آن نا امیدی و افسردگی بر ما عارض می شود ما مجبور هستیم دوره ای را د راین دنیا و خلقت زندگی کنیم و آورده ای را برای جهان آخرت داشته باشیم چه بهتر که این آورده در یک جنین محیطی رقم بخورد.

متأسفانه خودکشی معضل بهداشتی تمام جوامع مدرن است

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: دیدن یک بچه و موجودی که به مادر نیاز دارد حیات را به او برگرداند. لذا بسیار دیده شده مادرانی که به دلایل شرایط مختلف فرهنگی، اقتصادی و حتی افسردگی تصمیم به خودکشی گرفتند و صدای بچه و احساس نیاز او برای زنده ماندن این مادر آن ها را از خودکشی منصرف کرده است. متأسفانه خودکشی معضل بهداشتی تمام جوامع مدرن است.

 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1750595
ارسال نظر
نظرات