شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 15:04 منتشر شده در مورخ: 1400/04/20 شناسه خبر: 1750656
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد خبر داد

افزایش ۱۰۰ درصدی صدور پروانه ساختمانی در استان یزد

افزایش ۱۰۰ درصدی صدور پروانه ساختمانی در استان یزد
صادقیان از افزایش ۱۰۰ درصدی صدور پروانه ساختمانی در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ خبرداد و گفت: تعداد پروانه های ساختمانی صادر شده در سال گذشته ۲ برابر افزایش داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، محسن صادقیان امروز در نشست کارگروه پیشگیری از تخلفات ساختمانی با اشاره به تلاش های صورت گرفته و تعاملات بین دستگاه های عضو این کارگروه، از افزایش 100 درصدی صدور پروانه ساختمانی در سال 99 نسبت به سال 98 خبرداد و افزود: تعداد پروانه های ساختمانی صادر شده در سال گذشته 2 برابر افزایش داشته است.

وی افزود: برای پیشگیری از تخلفات ساخت و ساز استان طی دو سال گذشته کارگروه پیشگیری از تخلفات ساختمانی با حضور دستگاه های نظارتی و همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان، اداره کل راه و شهرسازی، شهرداری ها، دفتر فنی استانداری و دفتر امور شهری و دفتر امور روستایی تشکیل شد  و مباحث مختلفی مورد  بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد ادامه داد: این کارگروه صدور پروانه های ساختمانی برای اراضی مشاعی، راه اندازی سامانه الکترونیکی صدور پروانه ساخمانی در شهر یزد و بررسی گزارش تخلفات ساخت و ساز دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات استانداری را مورد بررسی قرار داده و اجرایی کرد.
 
صادقیان ادامه داد: یکی از کارهایی که در چند ماه گذشته در دستور کار قرار گرفت کاهش زمان بروکراسی اداری صدور پروانه ساختمانی و افزایش تعاملات بین شهرداری و نظام مهندسی است که باعث شد امروز افتخار کنیم که با اصلاح فرآیندها و الکترونیکی شدن صدورپروانه ساختمانی، پروسه صدور پروانه  در شهر یزد کمتر از 15روز طول می کشد.
 
وی تاکید کرد: در صورتی که شهروندان از کوتاه شدن روال اداری دریافت پروانه ساختمانی مطلع شوند، برای دریافت پروانه ترغیب می شوند و حتی می توانند با کمترین مراجعه به شهرداری، مراحل دریافت پروانه ساختمانی را طی کنند.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اعلام کرد: این رویه می تواند در شهرداری های دیگر استان هم اجرا و فرآیند صدور پروانه اصلاح شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1750656
ارسال نظر
نظرات