شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 17:02 منتشر شده در مورخ: 1400/04/20 شناسه خبر: 1750687
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین:

پوشش و حجاب، مسئله جدی تمام ادیان است

پوشش و حجاب، مسئله جدی تمام ادیان است
حجت‌الاسلام محمدجواد زهرایی گفت: دشمنان اسلام با اذعان و آگاهی به مسئله غیرت و عفت، بخشی از عمده فعالیتهایشان را غیرت زدایی در جامعه بنا گذاشته‌اند و تلاش دارند غیرت مردم را سرد کرده و مسئله عفت را به راحتی زیر سوال ببرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین، حجت‌الاسلام محمدجواد زهرایی ظهر امروز در همایش زیست عفیفانه که به مناسبت هفته عفاف و حجاب در سالن اجتماعات اداره‌کل تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد، ابراز کرد: چراکه مسئله پوشش در تمام ادیان به عنوان موضوع جدی مورد توجه قرار گرفته است.


وی به لزوم برنامه‌ریزی برای عفاف و حجاب تاکید کرد و افزود: باید برنامه‌ریزی مناسبی در حوزه عفاف و حجاب صورت بگیرد چراکه از مسئله غیرت به عنوان موضوع اساسی غفلت شده است؛ مسئله غیرت باید زمینه‌ساز عفت باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین بیان کرد: دشمنان اسلام با اذعان و آگاهی به مسئله غیرت و عفت، بخشی از عمده فعالیتهایشان را غیرت زدایی در جامعه بنا گذاشته‌اند و تلاش دارند غیرت مردم را سرد کرده و مسئله عفت را به راحتی زیر سوال ببرند.

در مسئله عفاف و غیرت مردان عملکرد خوبی نداشتیم

زهرایی ادامه داد: لازم است سرمایه‌گذاری ویژه‌ای به موضوع غیرت صورت بگیرد و هفته عفاف و حجاب فرصت مناسبی است به اهمیت غیرت مردان توجه ویژه داشته باشیم.

وی مطرح کرد: نیاز است به مسئله عفاف و حجاب در طول سال توجه کرد چراکه در مسئله عفاف و حجاب و غیرت مردان عملکرد مناسبی نداشتیم و در حوزه ایجابی تلاش نکردیم.

این مقام مسئول اذعان کرد: نسبت به افرادی که در حوزه اندیشه عفاف و حجاب ضعف دارند باید برنامه‌ریزی اساسی داشته باشیم و نسبت به آنها اقدامات ویژه‌ای انجام دهیم.

زهرایی یادآور شد: با استناد به سخن امام راحل مبنی بر اینکه زمانی مسئله بدحجابی اصلاح می‌شود که فرد با اختیار خود به حجاب روی بیاورد، اگر توانستیم چنین عمل کنیم مسئله حجاب حل می‌شود.

وی مطرح کرد: در مسائل فرهنگی، الزامات اجرایی برای دستگاه‌ها تعریف و در استان شرایطی فراهم شود که در موضوع حجاب، تکالیف الزام‌آور به دستگاه‌ها واگذار شود و دستگاه‌های ملزم حجاب بعضا با عفاف و حجاب مقابله می‌کنند.

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1750687
ارسال نظر
نظرات