شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 10:30 منتشر شده در مورخ: 1400/04/21 شناسه خبر: 1750796
مدیر آموزش و پرورش شهرستان بانه:

نخستین مرکز نیکوکاری آموزشی، فرهنگی در بانه افتتاح شد

نخستین مرکز نیکوکاری آموزشی، فرهنگی در بانه افتتاح شد
اقبال صالحی گفت: نخستین مرکز نیکوکاری آموزشی، فرهنگی در بانه با محوریت آموزش و پرورش افتتاح شد و ایجاد مراکز نیکوکاری در مدارس، یک کار فرهنگی بسیار بزرگ است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اقبال صالحی مدیر آموزش و پرورش بانه در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار کرد: هدف از ایجاد مرکزفرهنگی آموزشی نیکوکاری ، نهادینه کردن و ترویج فرهنگ مهربانی و نوع دوستی و دستگیری فرهنگیان از نیازمندان و اقشار محروم و کم درآمد جامعه، میان دانش آموزان است.

وی افزود: نشست  هماهنگی وعملی نمودن تفاهم نامه ایجاد مرکز کانون تخصصی نیکوکاری فرهنگیان با حضور مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) و تعدادی از معاونین و کارشناسان آموزش و پرورش و کمیته امداد در محل دفتر مدیر آموزش و پرورش برگزار شد.
 
صالحی بیان کرد: ایجاد مراکز نیکوکاری در آموزش و پرورش نقطه عطفی در همکاری آموزش و پرورش و کمیته امداد است، ایجاد مراکز نیکوکاری در مدارس، یک کار فرهنگی بسیار بزرگ است، این مراکز در تقویت روحیه انفاق و نوع دوستی در دانش آموزان تاثییر بسزایی دارد.
 
وی تاکید کرد: شیوع ویروس کرونا به اقشار مختلف جامعه آسیب وارد کرد و بسیاری از دانش آموزان به علت  نبود هزینه های تحصیلی از تحصیل باز ماندند، نقش نهاد های حمایتی، مراکز نیکوکاری و موسسه‌های خیریه در حمایت از اقشار آسیب پذیر در مقابل کرونا مهم است. 
 
صالحی راه‌اندازی این مرکز را کمک به دانش‌آموزان نیازمند شهرستان و همچنین جلوگیری از ترک تحصیل و تقویت بنیه آنان بیان کرد و گفت: امیدواریم با جذب کمک‌های خیرین و تهیه مایحتاج ضروری دانش‌آموزان سعی شود تا عدالت آموزشی را برقرار و محرومیت دانش‌آموزان مناطق کم‌برخوردار را به نحو مطلوب برطرف کرد.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1750796
ارسال نظر
نظرات