شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 10:56 منتشر شده در مورخ: 1400/04/21 شناسه خبر: 1750840
معاون تولید بهبودات دامی جهاد کشاورزی استان یزد :

سرانه مصرف گوشت یزدی ها حدود ۲ کیلوگرم کاهش یافت

سرانه مصرف گوشت یزدی ها حدود ۲ کیلوگرم کاهش یافت
معاون تولید بهبودات دامی جهاد کشاورزی استان یزد گفت: سرانه مصرف گوشت قرمز برای یزدی ها در سال ۹۸ حدود ۱۲.۵کیلوگرم بوده که این عدد در سال ۹۹با کاهش ۱.۵۱کیلوگرمی به ۱۰.۹۹کیلوگرم رسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی غیب اللهی در گفتگو با یزدرسا، با بیان اینکه افزایش قیمت گوشت قرمز در یکسال گذشته بر روی میزان خرید ومصرف خانوار ها تاثیر داشته است اظهار داشت:در شرایطی که میزان مصرف گوشت قرمز توسط مردم یزد در سال ۹۸ حدود۱۲.۵کیلوگرم بوده این عدد در سال ۹۹به ۱۰.۹۹کیلیوگرم رسیده که نشان از کاهش ۱.۵۱کیلوگرمی مصرف گوشت قرمز توسط مردم یزد  دارد.

وی ادامه داد:در بحث سرانه مصرف گوشت مرغ نیز در شرایطی که میزان مصرف یزدی ها در سال۹۸حدود۳۱کیلیوگرم بوده این عدد در سال۹۹به ۳۰.۵۸کیلوگرم کاهش یافته است.

معاون تولید بهبودات دامی جهاد کشاورزی استان یزد ابراز داشت:این کاهش میزان مصرف تقریبا در تمامی اقلام وجود داشته و حتی میزان مصرف شیر ولبنیات نیز در شرایطی که در سال ۹۸ حدود۱۲۴.۸۸کیلوگرم بود در سال ۹۹به ۱۱۹.۶۸کیلوگرم کاهش یافته  است.

غیب اللهی با اشاره به تصوب قیمت ۶۴۰۰تومان برای هر کیلو شیر نیز اظهار داشت: قیمت ۶۴۰۰تومان قیمتی می باشد که  شیر از دامدار خریداری می شود و توسط وزارت جهاد کشاورزی به ستاد تنظیم بازار پیشنهاد وتائید گردید ولی میزان حاشیه سود مغازه دار و... در حوزه اختیارات سازمان صمت استان می باشد که باید طبق آنالیزهای مشخص خود، قیمت آن را مشخص کنند که طبیعتا به دنبال اعمال این حاشیه سود، قیمت شیر برای مصرف کننده از ۶۴۰۰تومان بیشتر خواهد بود.

وی با بیان اینکه سرانه مصرف ماهی و آبزیان در سال ۹۸برای هر یزدی حدود ۹کیلوگرم بوده است خاطرنشان کرد: میزان سرانه مصرف عسل در سال ۹۸حدود۱.۳۵۰کیلوگرم بوده که در سال ۹۹با کاهش ناچیز به ۱.۳۴۰کیلوگرم رسیده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1750840
ارسال نظر
نظرات