شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 12:34 منتشر شده در مورخ: 1400/04/21 شناسه خبر: 1750881
معاون محیط زیست لرستان خبرداد؛

کاهش ۳۰ درصدی آب تالاب‌های لرستان بر اثر خشکسالی

کاهش ۳۰ درصدی آب تالاب‌های لرستان بر اثر خشکسالی
قائدرحمت با بیان اینکه ۳۰ درصد آب تالاب‌های لرستان بر اثر خشکسالی کاهش یافته است، گفت: برخی افراد از آب تالاب‌ها به صورت غیرمجاز برای کشت محصولات کشاورزی استفاده می‌کنند که در صورت مشاهده برخورد می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نبی اله قائد رحمت در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: بر اثر خشکسالی و کاهش بارندگی، بسیاری از رودخانه های استان و تالاب‌ها تحت تاثیر قرار گرفته و با کاهش و خشک شدن روبرو شدند.

وی با اشاره به اینکه برخی از رودخانه های استان خشک شده اند، افزود: بخش هایی از رودخانه کشکان و تیره دورود نیز در حال خشک شدن هستند که ضروری است از برداشت‌های غیرمجاز و بی رویه از آب رودخانه های استان خودداری شود.

معاون محیط زیست لرستان تصریح کرد: همچنین آب تالابها نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد کاهش یافته اما متاسفانه برداشت های غیر مجاز از برخی تالابها سبب می شود تا آب تالاب‌ها روز به روز کاهش یابد که در این راستا نظارت ها و بازرسی هایی به صورت مستمر صورت می گیرد.

قائد رحمت بیان کرد: برخی افراد از آب تالابها به صورت غیر مجاز برای کشت محصولات کشاورزی استفاده می کنند که در صورت مشاهده برخورد می شود.

وی بیان کرد: ضروری است تا همین میزان آب که در تالابها وجود دارد به درستی حفاظت شود تا از خشک شدن آنها جلوگیری گردد البته وضعیت تالابها به گونه ای است که هیچ کدام خشک نشده ولی با کمبود آب مواجه هستند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1750881
ارسال نظر
نظرات