شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 14:26 منتشر شده در مورخ: 1400/04/21 شناسه خبر: 1750911
مسئول خیریه حضرت رقیه(س) دشتی خبر داد؛

گام‌هایی در راه خیر؛ از ساخت آشپزخانه تا خرید تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند

گام‌هایی در راه خیر؛ از ساخت آشپزخانه تا خرید تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند
فقیه گفت: خیریه‌ای با همکاری جوانان شهرستان دشتی ایجاد شد که تا کنون در حوزه عمرانی، آموزشی و تامین تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند فعالیت شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نورالدین فقیه مسئول این خیریه در گفت و گو با خبر نگار سپاس، اظهار کرد: حدودا ۴ سال پیش و در ایام ماه صفر با تعدادی از دوستان جوان تصمیم گرفتیم موسسه ای را بنام‌ بی بی حضرت رقیه سلام الله علیها در شهرستان دشتی راه اندازی کنیم تا بتوانیم خدمتی به اقشار ضعیف کرده باشیم.

فقیه افزود: روزهای اول تصور می کردیم که شاید کمکی نشود و این کار ما با استقبال خیرین همراه نشود اما گفتیم با توکل به خدا ما این راه را شروع می کنیم.

مسئول خیریه‌ حضرت رقیه سلام الله بیان کرد: ماه های اول جمعا شاید ۴۰۰ یا ۵۰۰ هزار جمع می شد، ولی الحمدلله به مرور زمان با ارائه گزارش فعالیت ها در فضای مجازی ماه به ماه استقبال خیرین بهتر شد.

وی تشریح کرد: استقبال خیرین تا جایی زیاد شد که در آخرین اقدام حدود ۴۲ میلیون جهت ساخت سرویس بهداشتی و آشپزخانه خیرین کمک کردند.

گزارش فعالیت هاس ۱۶ ماه اخیر خیریه حضرت رقیه سلام الله

فقیه با اشاره به فعالیت های ۱۶ ماه گذشته این خیریه گفت: با توجه به تعطیلی مدارس و لزوم داشتن امکانات برای حضور در کلاس های آنلاین یکی از مهمترین اقدامات این خیریه که با کمک خیرین انجام شد تهیه و خرید ۲۳ دستگاه تبلت جهت تحصیل مجازی خانواده های نیازمند و بی بضاعت بود.

این روحانی افزود: در این مدت ۱۴ مرحله بسته های معیشتی (جمعا ۷۳۰ بسته) به ارزش تقریبی ۱۸۰ میلیون تومان بین نیازمندان توزیع شد.

وی تشریح کرد: ۹ مرحله پوشاک به خانواده های نیازمند و فقیر (جمعا ۱۴۰ نفر) به ارزش تقریبی ۲۳ میلیون تومان خریداری و در اختیار نیازمندان قرار گرفت.

فقیه بیان کرد: کمک هزینه ۵۰۰ هزار تومانی به حساب فرزندان ایتام در ۵ مرحله(جمعا ۵۵ نفر) به ارزش ۲۷۵۰۰۰۰۰ تومان واریز شده است.

مسئول خیریه حضرت رقیه سلام الله علیها گفت: همچنین دیوار و درب حیاط و آشپزخانه خانواده‌ی بی بضاعت جمعا به مبلغ ۳۷ میلیون تومان تعمیر و ساخته شد.

وی اشاره کرد: ۱۸ مورد وسایل ضروری برای خانواده های نیازمند از جمله یخچال، کولر، بخاری، موکت و ….. جمعا به ارزش ۹۲ میلیون تومان خریداری شد.

فقیه بیان کرد: همچنین در این مدت ۱۱ مرحله قربانی و توزیع گوشت گرم در بین خانواده های نیازمند جمعا ۲۳۵ بسته گوشت  به ارزش تقریبی ۳۶ میلیون تومان توزیع شده است.

راه های همکاری با خیریه حضرت رقیه سلام الله علیها 

مسئول خیریه حضرت رقیه سلام الله علیها گفت: افرادی که قصد مشارکت در این کارهای خیر برای کمک به نیازمندان دشتی دارند می توانند کمک های نقدی خود را از طریق شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۴۵۰۷۸۰۴۲۵ به نام نورالدین فقیه ارسال کنند.

فقیه افزود: خیرین بزرگوار همچنین با استفاده از شماره تلفن ⁦۰۹۳۷ ۶۱۸ ۶۲۵۸⁩ می توانند با ما ارتباط برقرار کنند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1750911
ارسال نظر
نظرات