شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:03 منتشر شده در مورخ: 1400/04/21 شناسه خبر: 1750927
مدیرکل بهزیستی استان قزوین خبر داد؛

جذب بیش از ۱۱میلیارد کمک نقدی و غیرنقدی از مردم نیکوکار قزوین

جذب بیش از ۱۱میلیارد کمک نقدی و غیرنقدی از مردم نیکوکار قزوین
علیرضا وارثی گفت: از تاریخ ۲۲ تا ۲۸ تیر ماه هفته گرامیداشت سازمان بهزیستی بوده و برای این ایام ۲۰ عنوان برنامه پیش‌بینی شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به گزارش خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ علیرضا وارثی در نشست خبری که به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد؛ اظهار کرد: چهل و یکمین سال تاسیس سازمان بهزیستی با شعار "هوشمند سازی محله محوری و سلامت اجتماعی در خانواده" نامگذاری شده است.

وی افزود: از ۲۲ تا ۲۸ تیر ماه هفته گرامیداشت سازمان بهزیستی است و برای این ایام ۲۰ عنوان برنامه پیش‌بینی شده است.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین تصریح کرد: عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدا، برگزاری نشست خبری، دیدار با امام جمعه قزوین و نماینده ولی فقیه در استان، دیدار با استاندار قزوین، مانور اورژانس اجتماعی، نمایشگاهی از تولیدات و آثار جامعه هدف، برگزاری نمایشگاهی از فعالیت‌های بهزیستی، برگزاری نشست با مراکز خصوصی تحت نظارت از جمله برنامه‌های هفته بهزیستی در قزوین است.


واگذاری ۶۶ واحد مسکونی در هفته بهزیستی

وی عنوان کرد: یکی از خدمات بهزیستی برای جامعه هدف تامین مسکن است که به صورت نمادین و از طریق ویدئو کنفرانس ۱۱ هزارمین مسکن در سطح کشور واگذار می‌شود که سهم استان قزوین ۶۶ واحد مسکونی است که ۴ میلیارد تومان برای آن هزینه شده است.

وارثی بیان کرد: با توجه به فعالیت‌های صورت گرفته بیش از ۸ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان پروژه طی هفته بهزیستی در سطح استان قزوین آغاز به کار خواهد کرد.

وی عنوان کرد: افتتاح مرکز روزانه سالمندان هم‌قدم با ظرفیت ۴۰ نفر در شهر قزوین با اعتبار ۱۲۰ میلیون تومان، افتتاح خانه کوچک معلولان ذهنی پسران با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان در شهر البرز با ظرفیت ۱۰ نفر، آغاز به کار بنیاد فرزانگان و انجمن اوتیسم با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان توسط خیرین و نیکوکاران از جمله پروژه‌هایی است که طی هفته بهزیستی افتتاح خواهد شد.


فعالیت ۴مرکز کاهش آسیب در سطح استان

وارثی ابراز کرد: بهزیستی استان قزوین در حوزه پیشگیری رتبه اول کشوری را در ۶ ماهه پایان سال گذشته و در حوزه‌های پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی، مرکز مشاورین استان و اعتیاد کسب کرد.

وی عنوان کرد: چهار مرکز کاهش آسیب در سطح استان قزوین فعالیت دارند و بنا داریم کل استان را تا پایان سال ۱۴۰۰ تحت پوشش قرار دهیم همچنین هم اکنون سه مرکز سرپناه و شلتر در سطح استان وجود دارد.

این مقام مسئول گفت: دادگاه درمان مدار استان قزوین با همکاری دستگاه قضایی در سطح کشور رتبه اول را کسب کرده است.

وی اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود ‌۱۸۰۰ معتاد متجاهر در سطح استان قزوین وجود داشته باشد لذا در تلاش هستیم ماده ۱۶ را در استان راه‌اندازی شود.


۸۱ بیمار ایدز تحت پوشش بهزیستی قزوین هستند

وارثی یادآور شد: ۷۷۸ معتاد متجاهر طی سال گذشته از طریق دادگاه درمان مدار، مدیریت مورد شدند و یکی از نقاط قوت این طرح خانواده محور بودن و هم‌سویی و همراهی دستگاه قضایی است.

وی بیان کرد: یک مرکز اقامتی ویژه بانوان و ۱۴ مرکز اقامتی ویژه آقایان در استان قزوین وجود دارد که طی هفته بهزیستی دو مرکز دیگر نیز جهت ارائه خدمت اضافه خواهد شد.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین عنوان کرد: به ۸۱ بیمار ایدز در قالب باشگاه مثبت خدمات ارزشمندی ارائه می‌شود و تحت پوشش مستمر بهزیستی هستند.

وی بیان کرد: ۱۰۷ تیم سیار پیشگیری اجتماع محور در سطح استان وجود دارد که به محلات آسیب خبر مراجعه کرده و براساس نقشه راهی که تنظیم شده با مداخلات اجتماعی و همراهی خانواده برای کنترل آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد تقش‌آفرینی می‌کنند.


غربالگری بینایی ۳۵ هزار کودک قزوینی

وارثی یادآور شد: غربالگری بینایی بیش از ۳۵ هزار کودک قزوینی، انجام آزمایشات ژنتیک ۱۱۰۰ زوج با شش مرکز مشاوره برای پیشگیری از تولد معلول جدید، اجرای غربالگری شنوایی نوزادان و سن زیر ۶ سال برای ۱۲ هزار نفر از جمله اقدامات انجام شده است.

وی از ۳۲ هزار تماس به خط مشاوره ۱۴۸۰ خبر داد و گفت: به سامانه تصمیم ۲ هزار و ۹۹۴ نفر از طریق دستگاه قضایی معرفی شدند که زوجین تصمیم به طلاق توافقی داشتند اما با اقدامات انجام شده خوشبختانه بیش از ۲۰ درصد منجر به سازش شده است.

وارثی بیان کرد: بیش از ۲۵ هزار معلول در سطح استان شناسایی شدند که از این تعداد ۲۳ هزار و ۳۰۰ نفر تحت پوشش مستمر بهزیستی هستند و ۲ هزار نفر نیز در پشت نوبت قرار دارند.

وی یادآور شد: ۵۳ مرکز مثبت زندگی برای تسهیل و سرعت بخشیدن خدمات برای جامعه هدف وجود دارد که بیش از ۲۰ فعالیت به این پایگاه‌ها تفویض شده است.


حمایت بهزیستی استان قزوین از ۱۲۸ فرزند بی‌سرپرست و بد‌سرپرست 

این مقام مسئول گفت: ۱۲۸ فرزند بی‌سرپرست و بدسرپرست در مراکز بهزیستی استان قزوین نگهداری می‌شوند که خوشبختانه سال گذشته ۷۲ نفر از این تعداد به دلایل مختلفی چون رسیدن به توانمندسازی و ازدواج ترخیص شدند.

وی عنوان کرد: همچنین ۲۸۷ نفر دیگر خانواده موثر ندارند که امدادبگیر هستند و به این افراد بیش از ۵۰۰ هزار تومان کمک هزینه به صورت ماهانه پرداخت می‌شود.

وارثی بیان کرد: سال گذشته ۱۷ فرزند بی سرپرست را به خانواده‌ها واگذار کردیم که نزدیک به ۷۰۰ خانواده متقاضی فرزند پشت نوبت هستند.

وی در پایان گفت: سال گذشته ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی و خدماتی از مردم نیکوکار استان جذب کردیم که ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون نقدی، ۷ میلیارد غیرنقدی و ۲۹۰ میلیون تومان به صورت ارائه خدمات بوده است.

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1750927
ارسال نظر
نظرات