شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 18:29 منتشر شده در مورخ: 1400/04/21 شناسه خبر: 1751050
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس :

اصلاح‌طلبان مواضعشان را در قبال مفسدان روشن کنند

اصلاح‌طلبان مواضعشان را در قبال مفسدان روشن کنند
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اصلاح‌طلبان باید مواضع خود را در قبال فساد و مفسدان به‌صورت روشن و شفاف اعلام کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عباس مقتدایی در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: مجموعه نیروهای سیاسی که در سال‌های گذشته مسوولیت‌هایی را در کشور بر عهده داشته‌اند، در مواردی در چنبره افرادی که رفتارهای آنان رنگ و بوی فساد داشته گرفتار شده‌اند.

وی گفت: از این دست افراد در مجموعه اصولگرایی و به طور ویژه در مجموعه افرادی که طی یک تا دو دهه گذشته تحت عنوان اصلاح‌طلبان مسوولیت‌های اجرایی و مدیریتی داشته‌اند، قابل مشاهده بوده است.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس عنوان کرد: شورای نگهبان در این دوره از انتخابات با عدم احراز صلاحیت بخشی از افرادی که با وجود عهده‌داری مسئولیت‌های مهم در کشور اما به‌واسطه وجود رگه‌هایی از دخالت در عرصه‌ها و یا پهنه‌های آمیخته به فساد، زمینه را برای جلوگیری از فساد ایجاد کرد.
 
مقتدایی بیان داشت: به این ترتیب فرصت بی‌نظیری برای مبارزه با فساد در کشور ایجاد شده و در این راستا رسالت ویژه رئیس جمهور منتخب ملت این است که در انتخاب وزرا، معاونان و نیروهای اصلی کابینه دقت فوق‌العاده‌ای به خرج دهد.
 
وی تاکید کرد: رئیس جمهور منتخب باید با دقت در انتخاب وزرا و مدیران شرایطی را فراهم آورد که اژدهای فساد از نقطه دیگری ریشه نداونده و موجب نشود تلاش‌ها و دستاوردهای ایجاد شده از دست برود.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: بر این اساس معتقدیم اصلاح‌طلبان باید تکلیف خود را در این باره روشن کنند، یا با بیت‌المال به‌عنوان طمعه رفتار کرده و از سوی نظام اسلامی طرد می‌شوند، یا با اصلاح خود ثابت کنند رابطه‌ای با فساد نداشته و حاضر به قطع رابطه با مفسدان هستند.
 
مقتدایی در پاسخ به این سئوال که آیا عملکرد ضعیف دولت روحانی موجب عدم اقبال عمومی به نامزدهای طیف اصلاحات در انتخابات ۱۴۰۰ شده است؟، گفت: واقعیت آن است که در این باره باید دو موضوع را باید در کنار یکدیگر ببینیم.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: روحیه فسادستیزی رئیس جمهور منتخب مردم از یک سو و ناکارآمدی و بی‌کفایتی دولتمردان به ویژه کم‌کاری‌های جدی هیئت دولت از سوی دیگر موجب شد تا مردم نیاز به تغییر را ضروری دانسته و آن را محقق کنند.
 
انتهای پیام/*
https://www.dana.ir/1751050
ارسال نظر
نظرات