شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 10:45 منتشر شده در مورخ: 1400/04/23 شناسه خبر: 1751402
رئیس دانشگاه علمی کاربردی دخترانه کردستان:

ترویج فرهنگ عفاف و حجاب نیازمند اهتمام همگانی مردم و مسئولان است

ترویج فرهنگ عفاف و حجاب نیازمند اهتمام همگانی مردم و مسئولان است
فاطمه دانشور با تاکید بر نهادینه شدن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه آن را یکی از ضروریات‌ دینی عنوان کرد و گفت: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب نیازمند اهتمام همگانی مردم و مسئولان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، همایش گرامیداشت هفته عفاف و حجاب به همت ستاد امر به معروف و نهی از منکر با حضور رئیس دانشگاه علمی کاربردی دخترانه کردستان، مسئولان و بانوان شهرستان دهگلان در حسینیه رستگاران این شهرستان برگزار شد.

فاطمه دانشور رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای دخترانه کردستان در این همایش با بیان اینکه در چندین آیات قرآنی از حجاب نام برده شده است گفت: عفت و حجاب به معنی محصور شدن و کمرنگ شدن زنان در اجتماع نیست بلکه حجاب به معنی پوشش و مصونیت زنان در جامعه است.

دانشور با بیان اینکه حجاب در دین اسلام محدودیت نیست بلکه حجاب برای تعالی زن در نظر گرفته شده با تاکید بر نهادینه شدن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه آنرا یکی از ضروریات‌ دینی عنوان کرد و گفت: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب نیازمند اهتمام همگانی مردم ومسئولان است.

وی لزوم احیای فرهنگ اصیل و با ارزش ایرانی در بین خانواده‌ها را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: با توجه به نقش مهم و کلیدی بانوان و علی الخصوص دختران در تحکیم بنیان خانواده، باید به خانواده و ارزش‌های اجتماعی به‌ منظور احیای فرهنگ اصیل ایرانی در بین خانواده‌ها توجه بیشتری شود.

رئیس دانشگاه علمی کاریردی دخترانه کردستان افزود: زن در نهاد خانواده نقش محوری دارد و هرچقدر بانوان به ارزش های حضرت زهرا خود را آراسته ‏کنند نقشی ماندگار تر در تربیت نسل های آینده خواهند داشت.

وی در ادامه گفت: زنان و بانوان جامعه ایران اسلامی باید تمام همت و تلاششان آن باشد که سیره و روش حضرت فاطمه زهرا (س) را در سطح جامعه گسترش دهند.

دانشور با بیان اینکه بانوان نقش مهمی در تربیت فرزندان و سلامت خانواده‌ها ایفا می‌کنند به نقش و مقام زنان و مادران در جامعه اشاره کرد و گفت: نقش و جایگاه زن در دین اسلام برجسته است و تمامی آحاد مردم و مسئولان باید به جایگاه زنان و مادران این مرز و بوم  توجه خاص و ویژه‌ای داشته باشند.

وی افزود: اسلام زن را به عنوان مسئله مهم زندگی و حیات انسانی در مسائل اجتماعی، اخلاقی می داند و از او به عنوان عضوی موثر در جامعه نام می برد.

کارمندان صاحب دو قطعه زمین مسکونی یک شب در دهگلان ساکن نبوده اند

حجت الاسلام مولازاده رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان دهگلان در ادامه ضمن تبریک هفته عفاف وحجاب با اشاره به خدمت مدیران و کارمندان در شهرستان دهگلان گفت: کارمندان و مدیران اداراتی که مخل خدمتشان دهگلان است اما محل زندگیشان شهری دیگر است در حالیکه برخی از کارمندان خانه مسکونی اداری هم در اختیار دارند اما ساکن این شهرستان نیستند که اگر در فکر پیشرفت شهرستان هستید مدیران فراری و پروازی نباشید.

وی افزود: مدیران و کارمندانی که محل خدمتشان در این شهرستان است باید در این شهر ساکن بوده و در میان مردم قدم بزنند هر چند این مدیران و کارمندان از مردم هستند اما میان مردم نیستند و اگر ساعت 5 بعدظهر دنبال یک تزریقاتی در شهر بگردید غیر از یک تزریقاتی در کانکس حیاط  بیمارستان تزریقاتی پیدا نکنید شاید در فکر پیشرفت شهر خواهید بود.

وی افزود: اگر کارمندان پروازی در شهر ساکن بودند و دنبال پارکینگ می گشتند و جایی پیدا نمی کردند قطعا دنبال مشکلات شهر بودند و اگر در شهرکی که حداقل 6 کوچه دارد دنبال یک سطل زباله بگردید و پیدا نکردید قطعا دنبال پیشرفت شهر خواهید بود.

 وی ضمن انتقاد از اینکه برخی از کارمندان صاحب دو قطعه زمین تعاونی مسکن کارمندان در این شهرستان هستند اما یک شب در این شهر ساکن نبوده اند گفت:اگر مسئولی دنبال پیشرفت شهرستان باشد باید از مردم و در میان مردم باشد و مشکلات را به عینه لمس کند تا بتواند پیگیر حل مشکلات باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1751402
ارسال نظر
نظرات