شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:18 منتشر شده در مورخ: 1400/04/23 شناسه خبر: 1751518
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری یزد خبر داد

اجرای بالغ بر ۶۰ برنامه به مناسبت ایام امامت و ولایت در یزد

اجرای بالغ بر ۶۰ برنامه به مناسبت ایام امامت و ولایت در یزد
ملازینلی گفت: ستاد مبشر غدیر با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی یزد بالغ بر ۶۰ عنوان برنامه را در طول این ایام از عید قربان تا عید مباهله برگزار می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، عباس ملازینلی صبح امروز در نشست خبری ستاد مبشر غدیر استان یزد با تشریح برنامه‌های ایام امامت و ولایت گفت: ستاد مبشر غدیر با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی یزد بالغ بر ۶۰ عنوان برنامه را در طول این ایام از عید قربان تا عید مباهله با شعار «یا علی ولایت ره سبز سعادت» در یزد برگزار می‌کند.

 
وی ادامه داد: اغلب برنامه‌ها در قالب پویش‌های متعدد برگزار می‌شود و در همین راستا، پویش جشن خانگی غدیر از جمله آنهاست که شهروندان می‌توانند برگزاری جشن‌ها و برنامه‌های مختلف خود در منازل و محلات را در فضای مجازی به اشتراک بگذارند.
 
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد با اشاره به اهمیت اطعام در ایام غدیر گفت: سازمان در این زمینه نقش هماهنگ کننده را داشته و به ترویج فرهنگ اطعام و نذری دادن در غدیر می‌پردازد و پویش‌های مختلف اطعام غدیر راه‌اندازی می‌شود.
 
ملازینلی ادامه داد: فضاسازی و زیباسازی شهر به صورت ویژه در ایام عید غدیر تا عید مباهله، برگزای مسابقات کتابخوانی، برپایی سرودهای خیابانی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، جشن‌های محله‌ای در سطح شهر، برپایی کاروان شادب، اجرای خطبه خوانی غدیر در حسینیه و تکایا و برگزاری شب شعر غدیر از جمله برنامه‌های این ایام است.
 
وی با اشاره به برگزاری اولین جشنواره استانی هنرهای تجسمی یزد گفت: این جشنواره با توجه به اهمیت ثبت تاریخی شهر یزد به عنوان اولین شهر جهانی ایران که از مهم‌ترین رویدادهای گردشگری در سال‌های اخیر محسوب می‌شود به منظور ثبت و نمایش شهر یزد در رشته‌های عکاسی، نقاشی، نقاشی خط و طراحی پوستر برگزار می‌شود.
 
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد ادامه داد: توجه به ویژگی‌های خاص معماری یزد و به تصویر کشیدن عناصر کمتر دیده شده آن، نمایش فرهنگ و هنر و اقتصاد شکل گرفته در بافت تاریخی، در نظر گرفتن شرایط اقلیمی سخت در یزد و ارتباط آن با معماری از جمله موضوعات پیشنهادی دبیرخانه این جشنواره جهت خلق آثار است.
 
ملازینلی خاطرنشان کرد: مدت زمان ارسال به دبیرخانه جشنواره از تاریخ ۱۸ تیرماه به مدت یک ماه تا ۱۸ مردادماه خواهد بود و  به برگزیدگان جشنواره استانی هنرهای تجسمی یزد جوایز ویژه‌ای تعلق می‌گیرد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1751518
ارسال نظر
نظرات