شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:41 منتشر شده در مورخ: 1400/04/23 شناسه خبر: 1751546
امام جمعه ساوجبلاغ:

دشمن خیر کشور ما را نمی‌‌خواهد/ در حوزه فرهنگی کار ضربتی معنا ندارد

دشمن خیر کشور ما را نمی‌‌خواهد/ در حوزه فرهنگی کار ضربتی معنا ندارد
حجت الاسلام روح الله مختاری گفت: دشمن خیر کشور ما را در حوزه فرهنگی نمی‌خواهد؛ چون دشمن در امورات مختلف به بن‌بست رسیده و نتوانسته است از طریق جنگ سخت، علم و ... به کشور نفوذ کند اکنون می‌خواهد از طریق بزه‌کاری و هرزگی در جوانان رسوخ و ایمان جوانان را سست کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امام جمعه شهرستان ساوجبلاغ در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: عفاف وحیا مفهومی کلی است که می‌تواند یکی از حوزه های عملی آن حجاب باشد طبیعتا آن کسی که عفیفه و باحیا است؛ وقتی بخواهد در اجتماع حضور پیدا کنند یا جایی که ممکن است نامحرم باشد از پوشش اسلامی استفاده می‌کند که به آن حجاب می‌گویند. حجاب؛ محصول حیا و عفاف است.

حجت الاسلام روح الله مختاری ادامه داد: شهید بزگوار آیت‌الله مطهری می‌فرمایند: "حجاب مصونیت نه محدودیت است"؛ مثل این است که اگرچه خداوند متعال زن و مرد را در اصل انسانیت برابر آفریده است اما دو موجود با اقتضائات متفاوت خلق کرده است.

وی ادامه داد: اقتضائات جسمی و روحی مرد اقتضای این نوع پوشش را دارد و اقتضائات جسمی و روحی زن می طلبد که پوشیده تر و محفوظ تر باشد و اگر جامعه برخوردار از پوشش اسلامی باشد عمدتا آن جامعه بسیاری مشکلات از قبیل گسست خانواده را نخواهد داشت.

امام جمعه این شهرستان تاکید کرد: بی حجابی و بدحجابی در اولین قدم ارکان خانواده را سست می کند اگر بانویی با حجاب و پوشش نامناسب از مردی در خیابان دلربایی کند این ریشه ارکان خانواده را سست می کند.

حجت الاسلام مختاری گفت: در حوزه رفتار فردی هم اضطراب حاصل از چند وجهی شدن دل انسان را نیز به همراه دارد یعنی وقتی دل انسان عوض اینکه متوجه یک خانم باشد و محبت یک نفر در دلش قرار گرفته باشد به چندنفر تعلق پیدا کند این چند رفت و آمد دل به چند طرف؛ حاصلش اضطراب و نکته مقابلش آرامش است. خانمی که برخوردار از حیا و عفاف است ارتباطی با غیر از شوهر خودش و با نامحرم ندارد طبیعتا دلش آرام است.

وی افزود: دشمن یک تجربه موفق تاریخی در قضیه اسپانیای قدیم دارد که وقتی با سد مستحکمی از مسلمانان مواجه شدند آن روز توانستند از راه ترویج هرزه‌گی، شراب و این امورات ارکان جامعه را سست کنند بدون جنگ و خون‌ریزی اندلس، اسپانیای قدیم را تصرف کردند.

امام جمعه شهرستان ساوجبلاغ تصریح کرد: ولنگاری فرهنگی باعث می‌شود که جوانان کم‌کم اعتقادات شان سست شود این که جوان هایی در حوزه گناه و معصیت قدری پیش بروند طبیعتا احساس می‌کنند از دین خدا و معنویت فاصله گرفته اند و ممکن است دیگر نتوانند از اعتقادات، باورها و کشورشان دفاع کنند.

حجت الاسلام مختاری ادامه داد: دشمن خیر کشور ما را در حوزه فرهنگی و هرزه گی نمی‌خواهد؛ چون دشمن در امورات مختلف به بن بست رسیده است و نتوانسته است از طریق جنگ سخت، علم و ... به کشور نفوذ کند اکنون می خواهد از طریق بزه کاری و هرزگی در جوانان رسوخ و ایمان جوانان را سست کند.

وی افزود: چادر حجاب برتر است ولی همه‌ حجاب نیست ممکن خانمی با مانتو پوششی شبیه به مانند حجاب کامل اسلامی را داشته باشد.

امام جمعه این شهرستان در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر اینکه ارتباط بین رعایت عفاف و حجاب زنان با غیرت مردان چیست، گفت: این نکته اصلا غیرقابل انکار است؛ وقتی هرزه‌گی در رفتار اجتماعی بین زن و مرد نامحرم اتفاق می‌افتد پوشش نامناسب؛ باعث می شود مردها نتوانند چشم هایشان را کنترل کنند ؛ طبیعتا خانمی که از آقایی دلربایی می‌کند ، هرکدام از این ها اگر به خانواده برگردند خودشان شب‌هنگام ارتباط مستحکم سابق باهمدیگر را ندارند و ارکان خانواده سست خواهد شد.

حجت الاسلام مختاری با بیان اینکه حجاب و عفاف یک بحث فرهنگی است، بیان کرد: در حوزه فرهنگی کار ضربتی معنا ندارد کار بلند مدت با طراحی درست و دقیق برنامه محور باید اتفاق بیفتد؛ در امور فرهنگی هم خیلی نباید عجله کرد امسال باید بکاریم و حاصلش را سال دیگر درو کنیم.

وی ادامه داد: اراده ای جدی از طرف مسئولین امر برای حجاب و عفاف خیلی مشاهده نمی‌کنیم؛ یک سری ضوابط حاکم بر ادارات ما است از جمله این که رعایت شئونات اسلامی باید اتفاق بیفتد کارمند حقوق بگیر دولت وظیفه اش رعایت شئونات اسلامی است اما مسئولین امر ما این نکته را جدی نگرفتند حاصلش بعضی از این اتفاقاتی است که خوشایند نیست.

امام جمعه شهرستان ساوجبلاغ در خاتمه خاطرنشان کرد: خواهران عزیز در سراسر ایران اسلامی باید با رعایت حدود شرعی و شئونات اسلامی یک زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی درستی تحت تعالیم خداوند متعال داشته باشند و امیدواریم هر چه بیشتر به دستورات خداوند متعال و دین شریف اسلام در زندگی نزدیک شویم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1751546
ارسال نظر
نظرات