شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 13:42 منتشر شده در مورخ: 1400/04/23 شناسه خبر: 1751589
امیری:

ورود نهادهای دیگر به موضوع برجام در امور اجرایی محدودیت به دنبال داشت

ورود نهادهای دیگر به موضوع برجام در امور اجرایی محدودیت به دنبال داشت
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: ورود نهادهای دیگر به موضوع برجام، بنا به تعبیر رئیس جمهوری محدودیت در اعمال اصل ۶۰ را به دنبال داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسینعلی امیری معاون امور مجلس ریاست جمهوری ظهر امروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره اصل شصتم قانون اساسی گفت: این اصل می‌گوید که اعمال قوه مجریه از طریق رئیس جمهوری و وزرا خواهد بود. آنچه آقای روحانی امروز اشاره کردند، عمدتاً معطوف به موضوع برجام بود.

امیری افزود: برجام موضوعی از جنس اجرایی است و با توجه به اینکه اصل شصتم نیز صراحت دارد بر اینکه اعمال قوه مجریه از طریق رئیس جمهوری و وزرا انجام می‌گیرد، ورود نهادهای دیگر به موضوع برجام، بنا به تعبیر رئیس جمهوری محدودیت در اعمال اصل ۶۰ را به دنبال داشت.

وی ادامه داد: برجام موضوعی اجرایی بود و چنانچه نمایندگان مجلس نظری راجع به موضوع برجام داشتند، قاعدتاً باید از طرق و استفاده از ظرفیت‌های دیگر قانون اساسی پیگیری می‌کردند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تصریح کرد: آنچه از صحبت‌های امروز آقای رئیس جمهوری برآمد این بود که حتی برجام موضوعی اجرایی است و تقنینی نیست و اگر اصل ۶۰ قانون اساسی بصورت تمام و کمال انجام می‌شد و امور اجرایی کاملاً به رئیس جمهوری و وزرا واگذار می‌شد، برجام به نتیجه رسیده و تحریم‌ها برداشته شده بود و امروز شاهد مسایل و مشکلاتی که درباره برجام مواجهیم، نبودیم.

 امیری با تاکید بر  اینکه قانون اساسی کار را به ۳ بخش تقسیم کرده است، گفت: جنس کار یا اجرایی و برعهده قوه مجریه است، یا تقنینی و مربوط به نظام قانون گذاری و در واقع بر عهده مجلس شورای اسلامی یا شورای نگهبان است، یا اینکه از جنس قضائی و بر عهده قوه قضائیه گذاشته شده است. اصل شصتم قانون اساسی صراحت دارد که اموراتی که جنس اجرایی دارند، باید توسط رئیس جمهوری و وزرا انجام شود.

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1751589
ارسال نظر
نظرات