شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 11:09 منتشر شده در مورخ: 1400/04/24 شناسه خبر: 1751765
رئیس اداره بهزیستی شهرستان ری خبر داد؛

تخصیص اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی اشتغالزایی مددجویان

تخصیص اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی اشتغالزایی مددجویان
رضایی اصلی گفت: در سال جاری اعتبار بالغ بر ۱۰ میلیارد تومانی برای اشتغالزایی مددجویان این نهاد اختصاص یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد رضایی‌اصل در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز، اظهار کرد: از دو دهه گذشته و با هدف بازتوانی، حرفه‌آموزی و ایجاد فرصت‌های شغلی و خودکفایی مددجویان این نهاد حمایتی، تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان اعطاء می‌شود.

وی گفت: در این راستا تفاهم‌نامه‌های دوجانبه‌ای بین سازمان بهزیستی و فنی و حرفه‌ای منعقد شده و در راستای آن پس از ارائه آموزش‌های رایگان فنی و حرفه‌ای به مددجویان، تسهیلات ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی قرض‌الحسنه با بازپرداخت ۷ ساله به منظور اشتغالزایی به آنان داده می‌شود.
 
رئیس اداره بهزیستی شهرستان ری خاطرنشان کرد: هدف اصلی از این کار حرفه‌آموزی و سپس بسترسازی برای ایجاد اشتغال مددجویان است، تا آنان به استقلال مالی رسیده و قادر به تامین زندگی خود و خانواده‌هایشان باشند.
 
رضایی‌اصل تاکید کرد: در این راستا در بودجه ۱۴۰۰ اعتبار بیش از ۱۰ میلیارد تومانی برای اشتغالزایی جامعه هدف بهزیستی شهرستان ری منظور شده و پس از حرفه‌آموزی به متقاضیان واگذار می‌شود.
 
وی ادامه داد: با توجه به اینکه هدف اصلی از اجرای این طرح ایجاد فرصت‌های شغلی برای جامعه هدف تحت پوشش خدمات بهزیستی و نه بدهکار کردن آنان است، راستای‌آزمایی به منظور سرمایه‌گذاری تسهیلات دریافتی در زمینه اشتغالزایی انجام می‎شود.
 
رئیس اداره بهزیستی شهرستان ری افزود: همچنین بر اساس قوانین بیمه‌ای و پرداخت بیمه سهم کارفرما و خویش‌فرما، درصورتیکه توان‌خواه شغلی ایجاد کرده و به استقلال مالی برسد، تا ۵ سال از پرداخت بیمه سهم کارفرما معاف می‌شود.
 
رضایی‌اصل تاکید کرد: همچنین کارفرمایانی که مددجویان تحت پوشش این سازمان را به کار می‌گیرند، بر اساس قانون اداره کار به مدت ۶۰ ماه از پرداخت سهم بیمه کارفرما معاف می‌شوند.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با احتساب اعضای خانواده، هم‌اکنون بالغ بر ۲۰ هزار نفر در شهرستان ری از خدمات سازمان بهزیستی بهره‌مند می‌شوند.
 
رئیس اداره بهزیستی شهرستان ری با اشاره به افزایش چند برابری مبلغ مستمری مددجویان این نهاد حمایتی گفت: ماهانه به ازای هر نفر ۳۵۰ هزار تومان و برای خانوارهای ۵ نفر و بیشتر یک میلیون و یکصد هزار تومان مستمری پرداخت می‌شود.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1751765
ارسال نظر
نظرات