شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 09:30 منتشر شده در مورخ: 1400/04/26 شناسه خبر: 1752040
معاون هماهنگی امور عمرانی عمرانی استاندار یزد:

۳۷۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن تحویل متقاضیان یزدی می‌شود

۳۷۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن تحویل متقاضیان یزدی می‌شود
صادقیان از تحویل ۳۷۰ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن به متقاضیان در استان یزد تا مهرماه امسال به خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن صادقیان در گفتگو با یزدرسا، با بیان اینکه هفته گذشته در جریان افتتاح طرح های عمرانی شهرستان های اشکذر، میبد و اردکان عملیات کلنگ زنی ۵۲۴ واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای زارچ،  اشکذر، اردکان و میبد انجام شد، گفت: ۳۷۰ واحد  مسکونی طرح اقدام ملی مسکن تا مهرماه امسال به متقاضیان تحویل خواهد شد. 

 
وی با اشاره به تامین زمین مورد نیاز برای ساخت واحدهای مسکونی تمام متقاضیان این طرح گفت: در مرحله پنجم طرح اقدام ملی مسکن بیش از ۹۲۰۰ خانوار در کلیه شهرهای استان به غیر از شهرستان یزد ثبت نام کردند که از این تعداد بیش از ۲۷۰۰ خانوار واجد شرایط بودند.
 
وی اعلام کرد:  تاکنون ۵ مرحله ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در استان انجام شده که در مجموع نزدیک به  ۳۳ هزار و ۵۰۰ نفر ثبت نام کردند و ۱۲ هزار خانوار آن واجد شرایط شدند .
 
معاون هماهنگی امور عمرانی عمرانی استاندار گفت: با برگزاری جلسات هفتگی پروژه های طرح اقدام ملی مسکن مورد بررسی قرار گرفته و خوشبختانه این پروژه ها در استان دارای پیشرفت فیزیکی مناسب هستند.  از واجدین شرایط این طرح می خواهیم در زمان های مشخص شده نسبت به تامین سهم آورده خود اقدام کنند تا پروژه ها طبق برنامه زمانبندی شده در اسفندماه ۱۴۰۰ و شهریور ۱۴۰۱ به اتمام برسند.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد اعلام کرد: شروع طرح اقدام ملی مسکن در سال ۱۳۹۹ از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین اقدام های دولت بود و در استان با برنامه‌ریزی خوب درحال شکل گیری و اجراست چرا که در راستای تحقق شعار سال و لزوم تسهیل و مانع زدایی ها در بسیاری از کمیته ها، کمیسیون ها و کارگروه ها، در راستای تسهیل، پشتیبانی و مانع زدایی، برای کوتاه کردن زمان صدور پروانه شهرسازی اقدام شد.
 
وی تاکید کرد: متقاضیان ثبت نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از اول فروردین ماه ۸۴ به بعدهستند و پس از انقلاب از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده اند و به عبارتی فرم ‹‹ج›› آنها در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز است.
 
صادقیان شرط دیگر ثبت نام در این طرح را داشتن تأهل یا سرپرست خانوار بودن عنوان کرد و افزود: البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن می توانستند در این طرح نام‌نویسی کنند و حداقل پنج سال افراد سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا را نیز داشته باشند.
 
به گفته این مسئول داشتن سابقه سکونت ۵ ساله در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر، نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و غیره، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط ثبت نام در این طرح بوده است.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1752040
ارسال نظر
نظرات