شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 11:09 منتشر شده در مورخ: 1400/04/26 شناسه خبر: 1752093
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان:

۴۰۰ دوز واکسن برکت سهم شهرستان قزوین بوده است

۴۰۰ دوز واکسن برکت سهم شهرستان قزوین بوده است
پیمان نامدار گفت: تعداد واکسن کووبرکت ایران ارسال شده برای عوامل انتخابات شهرستان قزوین تقریبا شامل ۴۰۰ دوز بوده و مابقی نیز در سایر شهرستان‌ها توزیع شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پیمان نامدار در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت صبح قزوین با اشاره به اختصاص دو مرکز برای انجام واکسیناسیون توسط سپاه صاحب‌الامر (عج) استان اظهار کرد: عوامل اجرایی سپاه در طول دوران همه‌گیری کرونا همواره در کنار خادمان سلامت بوده و از همکاری آنها در حوزه‌های مختلف بهداشت و درمان بهره‌مند شده‌ایم.

وی افزود: در حوزه واکسیناسیون هم سپاه، هلال احمر و بیمارستان 553 ارتش برای راه‌اندازی مرکز تجمیعی واکسیناسیون اعلام آمادگی کرده اما محل این مراکز هنوز جانمایی نشده است لذا بعد از بررسی و راه‌اندازی، محل مورد نظر اطلاع‌رسانی می‌شود تا روند واکسیناسیون با بار روانی بهتری انجام شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین درباره ارسال دوز واکسن کووایران برکت به استان گفت:‌ تاکنون دو هزار و 50 دوز واکسن کووایران برکت برای تزریق به عوامل اجرایی انتخابات به قزوین ارسال و بین شهرستان‌ها توزیع شده است؛ باتوجه به نزدیکی انتخابات و گسترش فعالیت انتخابات، تزریق واکسیناسیون به بعد از انتخابات موکول شد.

واکسیناسیون عوامل انتخابات همچنان ادامه دارد

نامدار گفت: واکسیناسیون افراد در شهرستان‌ها براساس لیستی که فرمانداری‌ها به دانشگاه علوم پزشکی ارسال کرده، از روز بعد از انتخابات آغاز شده است و روند آن همچنان ادامه دارد.

وی مطرح کرد: تعداد واکسن کووبرکت ایران ارسال شده برای عوامل انتخابات شهرستان قزوین تقریبا شامل 400 دوز بوده و مابقی نیز در سایر شهرستان‌ها توزیع شده است.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که برخی عنوان می‌کنند احتمال ابتلای دوباره به کرونا بعد از واکسیناسیون وجود دارد، اذعان کرد: قطعا اثربخشی هیچ واکسنی صد درصد نیست و ممکن است تعدادی از افراد که ضعف سیستم ایمنی دارند، بعد از دریافت واکسن دوباره به کرونا مبتلا شوند؛ ضمن اینکه با توجه به جهش‌های ایجاد شده در ویروس ممکن است واکسن بعضی سویه‌ها را پوشش ندهد.

واکسیناسیون تمام معلولان ذهنی و حرکتی مراکز مخصوص نگهداری

نامدار بیان کرد: قطعا کسانی که بعد از دریافت واکسن مبتلا می‌شوند نوع بیماری آنها از نوع خفیف خواهد بود و واکسن به دلیل ابتلا به بیماری، از مرگ جلوگیری خواهد کرد.

وی درباره واکسیناسیون معلولان تصریح کرد: براساس سند ملی در فاز اول واکسیناسیون معلولان، معلولان جسمی و حرکتی که در مراکز نگهداری مخصوص خود نگهداری می‌شوند، واکسن دریافت می‌کنند و هنوز نوبت به سایر معلولانی که در مراکز نگهداری نمی‌شوند، نرسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین یادآور شد: در مجموع می‌توان گفت، تمام معلولان ذهنی و حرکتی که در مراکز مخصوص نگهداری می‌شوند در برابر کرونا، واکسینه شده‌اند.

90 درصد سهمیه واکسن استان تزریق شده است

نامدار درباره آخرین وضعیت واکسیناسیون در استان قزوین ابراز کرد: میزان تزریق واکسن به مردم قزوین متناسب با میزان سهمیه درنظرگرفته شده برای استان است؛ هر سهمیه‌ای که برای استان ارسال شده تقریبا 90 درصد آن تزریق شده و مابقی در حال انجام است.

وی یادآور شد: مقرر شده سهمیه واکسن استان در هفته آینده افزایش یابد و واکسیناسیون باتوجه با راه‌اندازی دو مرکز جدید تجمیعی با سرعت بیشتری انجام شود؛ در مجموع استان قزوین در میزان تزریق واکسن از میانگین کشوری بالاتر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین اذعان کرد: این ظرفیت در استان وجود دارد که 13 هزار نفر به صورت روزانه در برابر کرونا واکسینه شوند و امیدواریم این اتفاق محقق شود.

نامدار در پایان گفت: باتوجه به اینکه در مجموع کشور، واکسن کرونا برای کودکان زیر 18 سال تزریق نمی‌شود، استان قزوین نیز از این قاعده مستثنی نیست.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1752093
ارسال نظر
نظرات