شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:11 منتشر شده در مورخ: 1400/04/26 شناسه خبر: 1752155
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان یزد:

بیش از ۱۰شهر استان یزد تنش آبی دارند

بیش از ۱۰شهر استان یزد تنش آبی دارند
جوادیان زاده مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان یزد گفت: بیش از ۱۰شهر استان یزد تنش آبی دارند و منابع اعتباری برای رفع آن استفاده می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدمهدی جوادیان زاده مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به اینکه شاخص مشخص و استانداردی برای تعیین شهرهای دارای تنش آبی وجود ندارد، گفت: برای تعیین تنش آبی شهرها باید میزان بارش‌ها و میزان پتانسیل تأمین آب شرب بررسی کرد تا به نتیجه مشخصی در این خصوص دست یافت.

وی اضافه کرد: استان یزد به دلیل مشکلاتی که در تأمین آب شرب داشته هم در سال‌های گذشته و هم امسال از محل اعتبارات مربوط به رفع تنش آبی شهرهای کشور، اعتبار داشته و برای ساخت مخازن و خطوط لوله استفاده شده و می‌شود.

جوادیان زاده بابیان اینکه تمام شهرهای استان یزد که از آب انتقالی استفاده می‌کنند از تنش آبی برخوردارند، گفت: بیش از 10 شهر استان یزد از منابع اعتباری رفع تنش آبی استفاده می‌کنند و دچار این مشکل هستند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان یزد در پایان با اشاره به وضعیت امنیت خط انتقال آب به یزد، خاطرنشان کرد: برای حل این مشکل، نهادهای امنیتی در حال پیگیری موضوع هستند تا ان‌شاءالله شاهد این مسئله و مشکلات نباشیم.

انتهای پیام/
 

https://www.dana.ir/1752155
ارسال نظر
نظرات