شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 14:01 منتشر شده در مورخ: 1400/04/26 شناسه خبر: 1752163

واقعیت‌هایی از انحلال هسته‌ گزینش در عسلویه

واقعیت‌هایی از انحلال هسته‌ گزینش در عسلویه
مجموعه پارس جنوبی در پاسخ به مطلب منتشرشده در خصوص "انحلال هسته‌ گزینش در عسلویه" در این رسانه با ارسال جوابیه به برخی رسانه‌ها اصل خبر را تکذیب کرد اما نامه رسمی مدیرعامل پارس جنوبی به وزارت نفت در این خصوص در پایگاه خبری سپاس محفوظ است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس، در هفته گذشته مستنداتی در خصوص انحلال هسته گزینش وزارت نفت در عسلویه به پایگاه خبری تحلیلی سپاس ارسال شد. این پایگاه خبری بر اساس رسالت خود در قالب شنیده‌ها خبری تحت عنوان "انحلال هسته گزینش نفت در جنوب کشور کلید خورد" منتشر شد.

بعداز آن مجموعه پارس جنوبی در پاسخ به این مطلب جوابیه به برخی رسانه‌ها ارسال و اصل خبر را تکذیب کردند اما نامه رسمی مدیرعامل پارس جنوبی به وزارت نفت در خصوص انحلال هسته گزینش در پایگاه خبری سپاس محفوظ است.

هیات مرکزی گزینش وزارت نفت در کل کشور متشکل از ۶ هسته است که شامل هسته نفت، هسته گاز، هسته پالایش و پخش، هسته پتروشیمی، هسته جنوب و هسته عسلویه ماموریت‌های جذب و استخدام را انجام می‌دهند. براساس قانون هیچ کدام از این هسته ها نمی توانند ذیل هسته گزینش شرکت ملی نفت اقدام کنند و با استقلال کامل و اختیارات قانونی اقدام می‌کنند. هسته‌ها به لحاظ نظارتی زیرمجموعه هیات مرکزی و از نظر ساختاری زیر مجموعه سازمان های مربوطه هستند.

هسته‌های گزینش با توجه به شرایط کرونا در سراسر کشور و به تبع آن عسلویه بعنوان مرکز تمرکز عمده صنایع و پایتخت انرژی کشور از این موضوع مستثنی نیست.

با توجه به موارد قانونی هرگونه ادغام، انحلال و تصمیم گیری در خصوص واگذاری بخشی از فعالیت‌های هر هسته به هسته موازی با آن بر عهده هیات مرکزی گزینش و هیات عالی گزینش وزارت نفت است.

نکته‌ای که قابل تامین است، با توجه به خصوصی‌سازی بخش عظیمی از شرکت‌های پتروشیمی و کاهش چشم‌گیر جذب از طرف هسته پتروشیمی‌ها، چرا تاکنون هسته پتروشیمی زیر مجموعه هسته دیگری قرار نگرفته و کماکان درحال انجام فعالیت است؟

براساس بررسی‌های سپاس خبر، مدیرعامل منطقه ویژه پارس جنوبی اظهار داشتند کلیه شرکت‌های فرعی باید توسط هسته وزارت نفت مدیریت شوند، چرا هسته جنوب در استان خوزستان که زیر مجموعه شرکت ملی نفت است، زیر مجموعه هسته نفت قرار نگرفت؟

سوالی که برای مردم استان بوشهر در ذهن‌ها ایجاد می‌شود، چرا این مکاتبات نسبت به هسته عسلویه از روال عادی خود خارج شده و ابلاغیه به هسته از طرف سازمان منطقه ویژه صورت گرفته است؟

اگر هیات مرکزی گزینش وزارت نفت و هیات عالی این چنین تغییرات را قانونی می دانند باید رسما از مبادی قانونی اعلام کند.

نیاز است نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی و دستگاه‌های نظارتی مستقر در استان بوشهر نسبت به این موضوع اقدام و از حقوق مردم استان دفاع و گزارش آن ارائه دهند.

پایگاه خبری تحلیلی سپاس آمادگی دارد تا مستندات را منتشر و هرگونه پاسخ از مجموعه پارس جنوبی و وزارت نفت به اطلاع عموم مردم برساند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1752163
ارسال نظر
نظرات