شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 20:41 منتشر شده در مورخ: 1400/04/26 شناسه خبر: 1752294
کارشناس تاریخ اسلام:

جبهه انقلاب در دوران پیروزی بیشتر باید مراقب جریان نفاق باشد

جبهه انقلاب در دوران پیروزی بیشتر باید مراقب جریان نفاق باشد
حجت‌الاسلام سلیمانی گفت: امروز نیز در شرایطی که یک بار دیگر جریان انقلابی در انتخابات ریاست جمهوری به پیروزی رسیده است، تجربه تاریخی صدر اسلام نشان می‌دهد که نباید جریان نفاق را دست‌کم گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، حجت‌الاسلام جواد سلیمانی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: تجربه صدر اسلام نشان می‌‌دهد هرگاه جریان حزب‌اللهی در نظام اسلامی به قدرت رسیدند، جریان نفاق در کارشکنی در مسیر حرکت حکومت اسلامی فعال شدند.

وی افزود: در دوران حکومت پیامبر اعظم (ص) چند موج نفاق در برابر حرکت اصلاحی آن حضرت کارشکنی می‌کردند؛ آن‌ها در جنگ‌‌ها به بهانه‌های واهی پیامبر را تنها می‌‌گذاشتند و حتی بعضا اطلاعات سپاه اسلام را به دشمنان می‌دادند و یا تلاش می‌کردند در بین جامعه اسلامی تفرقه بیفکنند.

محقق تاریخ اسلام با بیان اینکه در سوره‏های متعددی از قرآن مجید سخن از منافقان به میان آمده و تأکید خاصی در مورد آن‌ها شده است، اظهار داشت: فعالیت‌های منافقان در صدر اسلام به قدری خطرناک بود که کلمه منافقان در 26 آیه از قرآن مجید تکرار شده است.

سلیمانی خاطرنشان کرد: در دوران حکومت حضرت علی علیه‌السلام نیز منافقان با شیوه‏های خاصی دست به اخلال‏گری و ایجاد تفرقه و نزاع‏های داخلی زدند و سرانجام حکومت کل جهان اسلام را در دست گرفتند.

وی تأکید کرد: اصل نفاق، به‌عنوان کفر پنهان و دشمن نامرئی، تهدیدی بزرگ برای جامعه اسلامی به‌حساب می‏آید و اگر با قلم و بیان شیوا و به ظاهر عالمانه ممزوج شود، آثار مخربش برای محیط اجتماعی به مراتب افزایش خواهد یافت.

کارشناس تاریخ اسلام تصریح کرد: امروز نیز در شرایطی که یک بار دیگر جریان انقلابی در انتخابات ریاست جمهوری به پیروزی رسیده است، تجربه تاریخی صدر اسلام نشان می‌دهد که نباید جریان نفاق را دست‌کم گرفت؛ چه اینکه آنان بار دیگر فعال شده و از طریق نفوذ، معامله و اخلال وارد عمل خواهند شد، به همین جهت باید با هوشیاری تمام مراقب آنان باشیم تا حوادث تلخ صدر اسلام تکرار نشود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1752294
ارسال نظر
نظرات