شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 10:19 منتشر شده در مورخ: 1400/04/27 شناسه خبر: 1752375
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان مطرح کرد؛

خرید تضمینی بیش از ۷۱ هزار تن گندم از کشاورزان لرستانی

خرید تضمینی بیش از ۷۱ هزار تن گندم از کشاورزان لرستانی
بیرانوند گفت: از ابتدای برداشت گندم تاکنون ۷۱ هزار و ۴۱۹ تن گندم از کشاورزان ۱۱ شهرستان استان به صورت تضمینی خریداری شده که تاکنون بیش از ۲۶۱ میلیارد تومان بهای گندم پرداخت شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت بیرانوند در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک، اظهار داشت: از ابتدای برداشت گندم تاکنون ۷۱ هزار و ۴۱۹ تن گندم از کشاورزان ۱۱ شهرستان استان به صورت تضمینی خریداری شده که تاکنون بیش از ۲۶۱ میلیارد تومان بهای گندم پرداخت شده است.

وی افزود: تاکنون بیشترین خرید گندم با ۱۶ هزار و ۹۳۹ تن مربوط به شهرستان کوهدشت بوده و پس از آن ازنا و دورود به ترتیب با ۹ هزار و ۸۹۷ تن و ۹ هزار و ۷۳۵ تن بیشترین خرید تضمینی را داشتند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان با اشاره به کاهش ۴۴ درصدی خرید گندم در استان،عنوان کرد: سال گذشته تا چنین روزی ۱۲۸ هزار و ۹۷ تن خرید گندم در استان انجام شد و امسال با ۷۱ هزار و ۴۱۹ تن نشان می دهد که خرید تضمینی ۴۴ درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: بهای پرداختی گندم و کلزا تا ۲۰ تیرماه به حساب کشاورزان پرداخت شده است.

بیرانوند با اشاره به افزایش ۳۱ درصدی تولیدکلزا، گفت: تاکنون یک هزار و ۹۶۷ تن کلزا از کشاورزان خریداری شده که نسبت به سال گذشته که یک هزار و ۵۰۴ تن بوده نشان از افزایش ۳۱ درصدی این محصول دارد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان خاطر نشان کرد: بیشترین خرید تضمینی کلزا با ۶۷۶ تن مربوط به شهرستان سلسله و به تربیت بروجرد و خرم‌آباد با ۲۹۳ و ۲۷۴ رتبه های دوم و سوم تولید کلزار را دارند.

وی گفت: تاکنون بابت خرید کلزا در استان ۱۷ میلیارد و ۶۶۳ میلیون تومان به کشاورزان پرداخت شده است.

بیرانوند با اشاره به سهمیه ۹ هزار و ۸۹۶ تن برنج و شکر در استان، گفت: در راستای تامین کالای اساسی سه هزار و ۶۴ تن برنج و شش هزار و ۸۳۲ تن شکر برای استان در نظر گرفته شده که تاکنون دو هزار و ۴۶۸ تن برنج و دو هزار و ۸۲۰ تن شکر در استان توزیع دشه است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1752375
ارسال نظر
نظرات