شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 12:55 منتشر شده در مورخ: 1400/04/27 شناسه خبر: 1752479
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین خبر داد؛

پیش‌بینی کمک ۵.۵ میلیارد تومانی مردم قزوین در عیدقربان

پیش‌بینی کمک ۵.۵ میلیارد تومانی مردم قزوین در عیدقربان
مهرعلی حق‌گویان گفت: سال گذشته ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان مردم استان قزوین به مناسبت عید قربان کمک کردند و امسال پیش‌بینی می‌شود ۵.۵ میلیارد کمک به همین مناسبت جمع آوری شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ مهرعلی حق‌گویان در نشست خبری که ظهر امروز(یکشنبه) به مناسبت عید سعید قربان و تشریح برنامه‌های کمیته امداد استان به منظور جمع آوری نذورات و قربانی مردم قزوین در سالن جلسات این نهاد برگزار شد؛ اظهار کرد: ۳۲ هزار خانوار با ۶۲ هزار نفر جمعیت در سطح استان قزوین تحت حمایت کمیته امداد قزوین بوده و مستمری دریافت می‌کنند.


وی افزود: میزان مستمری مددجویان کمیته امداد در سال گذشته ۵۶۰ هزار تومان برای هر خانوار ۵ نفر به بالا بود که این مبلغ در سال جاری به یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان افزایش یافته که نشان‌دهنده رشد چشمگیر آن است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: سال گذشته ۵۰ هزار نفر کمک‌های موردی خاص شامل جهیزیه، معیشت، درمان و اشتغال و مسکن دریافت کردند و در مجموع به ۸.۷ درصد از جمعیت استان قزوین طی سال ۹۹ خدمات موردی و دائمی پرداخت شد.

وی عنوان کرد: سال گذشته به ۹۸۶ نوعروس بالغ بر ۶.۵ میلیارد تومان کمک هزینه جهیزیه اهدا شد و هفته گذشته نیز در سالروز ازدواج حضرت فاطمه‌زهرا(س) و امام علی(ع) ۵۰ جهیزیه با ارزش بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان پرداخت شد.

حق‌گویان عنوان کرد: سال گذشته ۲ هزار و ۶۵۲ دستگاه وسایل گرمایشی و گرمایشی با اعتبار دو و نیم میلیارد خریداری و به خانواده‌های نیازمند تحویل شد.

رتبه اول استان قزوین در زمینه ایجاد اشتغا‌ل برای مددجویان

وی بیان کرد: طی سال گذشته ۸ هزار و ۵۶۹ اشتغال مستقیم و ۳ هزار و ۴۲۸ مورد نیز اشتغال غیر مستقیم با اعتبار بالغ بر ۱۵۳ میلیارد تومان اعتبار ایجاد شد و کمیته امداد استان رتبه اول اشتغال در سطح کشور را کسب کرد.

این مقام مسئول گفت: سال گذشته ۲ هزار و ۳۸۲ مورد در حوزه ساخت و تعمیرات مسکن داشتیم و بیش از ۸۸۶ مورد نیز وام قرض الحسنه در حوزه ساخت یا اجاره مسکن به مددجویان پرداخت شد.

وی بیان کرد: قریب هزار و ۵۰۰ یتیم و بیش از شش هزار فرزندان محسنین تحت پوشش کمیته امداد استان قزوین هستند.

وی با بیان اینکه سال گذشته در حوزه مشارکت‌های مردمی ۱۲۱ میلیارد تومان درآمد داشتیم؛ گفت: سال گذشته ۳۱ میلیارد تومان مساعدت‌های مردم از طریق ۱۱۸ مرکز نیکوکاری استان قزوین جمع‌آوری شد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: استان قزوین جزو ۴ استان برتر در زمینه مدارس همدل بود و در این راستا بیش از ۳۵۰ دانش‌آموز تحت پوشش کمیته امداد در سال تحصیلی گذشته در مدارس غیردولتی و هیئت امنایی به صورت رایگان و بدون پرداخت شهریه تحصیل می‌کنند و ۲۰۱ آموزشگاه در قالب این طرح با ما همکاری دارند.

فعالیت ۱۱۸ مرکز نیکوکاری در سطح استان قزوین

وی با اشاره به برنامه‌های کمیته امداد در روز عید قربان عنوان کرد: در شهرستان قزوین، قربانگاه دشت بره، در ورودی روستای شهرستانک برای انجام قربانی مردم مومن استان آماده شده است و با هماهنگی صورت گرفته در حقیقت دام‌ها از مددجویان برای ادای نذر قربانی خریداری می‌شود و گوشت‌های قربانی بسته‌بندی و در نهایت به خانواده‌های مورد نظر توزیع می‌شود.

حق‌گویان در ادامه گفت: ۱۷ اداره کمیته امداد در سطح استان و ۱۱۸ مرکز نیکوکاری، پایگاه‌های بسیج در شهرها و روستا و پایگاه‌های مساجد آماده دریافت نذورات قربانی هستند همچنین مردم نوع دوست قزوین می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۲۸۵۱۵ و کدمهربانی *۸۸۷۷*۰۲۸*۱# واریز کنند.

وی بیان کرد: سال گذشته ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان درآمد استان قزوین در حوزه عید قربان بود و امسال پیش‌بینی می‌شود ۵.۵ میلیارد کمک به همین مناسبت جمع آوری شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1752479
ارسال نظر
نظرات