شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 12:47 منتشر شده در مورخ: 1400/04/27 شناسه خبر: 1752482

داعش در حال گسترش در شمال و غرب آفریقا است

داعش در حال گسترش در شمال و غرب آفریقا است
موسسه مطالعات امنیت آفریقا از استقرار گسترده داعش در شمال و غرب این قاره به ویژه در لیبی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، موسسه مطالعات امنیت آفریقا در گزارشی اعلام کرد که داعش به صورت گسترده در شمال و غرب این قاره مستقر شده است.

 
طبق این گزارش، داعش از لیبی به عنوان مهم‌ترین مقر تحرک عناصر تروریستی‌اش استفاده می‌کند و چهار ولایت را در منطقه دریاچه چاد تشکیل داده است.
 
موسسه مطالعات امنیت آفریقا در ادامه آورده است که داعش برای تسهیل در رفت و آمد عناصر خود از یک شبکه پیچیده‌ای ارتباطی و جاده‌ها در سراسر آفریقای غربی و شمالی میان کشورهای لیبی، الجزایر، مالی، نیجر و نیجریه استفاده می‌کند.
 
در ادامه این گزارش آمده است که مقامات چاد گروهی از جوانان را هنگام نفوذ به جنوب لیبی برای پیوستن به مخالفان چاد، که شامل گروه‌های تروریستی است، بازداشت کرده‌اند. این گروه‌ها درپی وضعیت بی‌قانونی ایجاد شده توسط اخوان در لیبی و درگیری آن با ارتش این کشور، در برخی مناطق جنوب لیبی مستقر شده‌اند.
 
این مؤسسه در ادامه گزارش خود نوشت که این تحرکات داعش و دیگر گروه‌های تروریستی میان جنوب لیبی و کشورهای همسایه تا نیجریه، ناشی از رقابت داغ میان ایتالیا، ترکیه و فرانسه بر سر مناطق نفوذ در لیبی ، شمال آفریقا و منطقه ساحل آفریقا است.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1752482
ارسال نظر
نظرات