شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 10:23 منتشر شده در مورخ: 1400/04/29 شناسه خبر: 1752766
گفت‌وگو با نویسنده "حاجی تاجر"؛

روایت نوه از خدمات اجتماعی پدربزرگ/ حمایت تاجر استرآبادی از قیام میرزا کوچک‌خان جنگلی

روایت نوه از خدمات اجتماعی پدربزرگ/ حمایت تاجر استرآبادی از قیام میرزا کوچک‌خان جنگلی
نویسنده کتاب "حاجی تاجر" گفت: در زمینه سیاسی نیز در نامه تلگرافی از قیام میرزا کوچک خان در مقابل انگلیسی‌ها اعلام حکایت می‌کند و در تلگراف اعلام می‌دارد که جانی و مالی از شما حمایت خواهیم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، علیرضا رحیمی نویسنده کتاب حاجی تاجر در گفت و گو با گلستان ما، اظهار کرد: حاجی تاجر عنوان کتابی است که شرح احوال یکی از تجار عمده مذهبی سیاسی منطقه استرآباد که در اواخر حکومت قاجار و اوایل پهلوی اول زندگی می کرد.

این فرهنگی بازنشسته با بیان اینکه حاجی تاجر یکی از چهره تاثیرگذار در سیاست منطقه و کشور بود، خاطرنشان کرد: این کتاب در یکصد و پنجاه وششمین سالگرد تولد حاجی تاجر در فرصت چله نشینی های روزگار کرونایی نگاشته شده و به اظهار برخی کارشناسان موسسه فرهنگی میرداماد جزو کتاب هایی است که بیشترین اسناد در آن گنجانده شده است.
 
وی افزود: کتاب دارای ۱۸۶ صفحه و پنج بخش است که در بخش اول به معرفی استرآباد به عنوان محل رشد و بالندگی حاجی تاجر، بخش دوم به معرفی حاجی تاجر، در بخش سوم نگاهی گذرا به خاندان حاجی تاجر و نوادگان وی و در بخش آخر به پیوست نامه و ارائه اسناد مربوط به حاجی تاجر پرداخته است.
 
رحیمی با اشاره به اینکه حاج محمد رحیمی النگی متولد ۱۲۴۳ در روستای النگ کردکوی فعلی بود، یادآورشد: وی در سال ۱۳۱۸ دیده از جهان گشود و در مشهد الرضا دفن شد.
 
نویسنده کتاب حاجی تاجر تصریح کرد: عضویت در انجمن عدلیه تجار، عضویت در هیئت نظارت هفت گانه منتخب ایالت استرآباد، عضویت در شورای سربازگیری نظام از جمله فعالیت های اجتماعی وی در منطقه بوده است.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1752766
ارسال نظر
نظرات