شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 20:54 منتشر شده در مورخ: 1400/04/28 شناسه خبر: 1752828
اعتراض در پی اعتراض؛

شهروندان آبیکی در حسرت تامین ابتدایی‌ترین نیاز زندگی

شهروندان آبیکی در حسرت تامین ابتدایی‌ترین نیاز زندگی
مردم آبیک چندین سال است که از ابتدایی‌ترین حق خود یعنی داشتن آبی سالم بی‌بهره هستند اما آنچه منجر به نارضایتی بیشتر آن‌ها شده وعده‌هایی است که از سوی مسئولان بیان می‌شود و در نهایت به نتیجه نمی‌رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین، موضوع آب شرب در شهرستان آبیک موضوع جدیدی نیست و مردم این شهرستان چندین سال است که از ابتدایی‌ترین حق خود یعنی داشتن آبی سالم بی‌بهره هستند اما آنچه منجر به نارضایتی بیشتر آن‌ها شده وعده‌هایی است که از سوی مسئولان بیان می‌شود و در نهایت به نتیجه نمی‌رسد.

بدون شک آب باارزش‌ترین ماده موجود بر روی کره خاکی است به‌طوری‌که برخی از کارشناسان جنگ جهانی بعدی را جنگ بر سر آب پیش‌بینی کرده‌اند. آب از دو بعد بهداشتی و اقتصادی برای انسان‌ها حائز اهمیت است از بعد اقتصادی منجر گردش چرخهٔ صنعت می‌شود و از نظر بهداشتی تضمین کنندهٔ سلامت است.

یکی از مشکلات بهداشتی برخی از شهرها عدم برخورداری و ناتوانی در فراهم کردن آب آشامیدنی سالم برای عموم مردم است که متأسفانه بعضی از شهرستان‌های استان قزوین نیز مانند آبیک و بوئین زهرا از این امر مستثنی نیستند.

سلامتی انسان‌ها در گرو استفاده از آب آشامیدنی سالم است و این امر جزو اصلی‌ترین وظایف هر دولتی است، اما مردم شهرستان آبیک چندین سال است که از ابتدایی‌ترین حق خود یعنی داشتن آبی سالم بی‌بهره بوده‌اند.

 

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1752828
ارسال نظر
نظرات