شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 11:47 منتشر شده در مورخ: 1400/04/29 شناسه خبر: 1753039
رئیس اتحادیه صنف بارفروشان کرج؛

سود ۷۰ درصدی میوه در مغازه‌های کرج مردم را کلافه کرده است/ تورم در بازار میوه؛ محصول جهش چندبرابری هزینه‌های تولید باغداران

سود ۷۰ درصدی میوه در مغازه‌های کرج مردم را کلافه کرده است/ تورم در بازار میوه؛ محصول جهش چندبرابری هزینه‌های تولید باغداران
سیف‌الله عسگرخانی گفت: هزینه تولید اعم از حمل و نقل، کارگر و ... در باغ‌ها برای باغداران چندین برابر شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رئیس اتحادیه صنف بارفروشان کرج با اشاره به اینکه متاسفانه مردم قدرت خرید میوه ندارند، در گفتگو با خبرنگار تیتریک، گفت: هزینه تولید اعم از حمل و نقل، کارگر و ... در باغ ها برای باغداران چندین برابر شده است.

سیف الله عسگرخانی افزود: یک کارگر برای چیدن میوه روزانه ۳۰۰ هزار تومان اجرت دریافت می‌کند، مثلا آلبالو در میدان تره بار کیلویی ۱۸ هزار تومان و گیلاس ۲۵ هزار تومان به مردم عرضه می شود، البته قیمت میوه های سردرختی بیشتر از این است.
 
وی اظهار داشت: فروش میوه با قیمت پائین تر برای باغدار صرفه اقتصادی ندارد، البته میوه ای که از میادین میوه و تره بار بین میوه‌فروشی‌ها توزیع می‌شود، طبق قانون باید ۳۰ درصد افزایش قیمت اعمال شود اما اغلب مغازه داران این موضوع را رعایت نمی کنند.
 
عسگرخانی تصریح کرد: بعضا میوه فروشی ها روزانه با خرابی بار مواجه می شوند در نتیجه میوه‌های تازه (سر بار) را با ۵۰ الی ۷۰ درصد سود و افزایش قیمت به فروش می رسانند و مانده بار را زیر قیمت خرید عرضه می کنند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1753039
ارسال نظر
نظرات