شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:53 منتشر شده در مورخ: 1400/05/02 شناسه خبر: 1753859

رژیم صهیونیستی، آتش‌بیار معرکه قطر و آمریکا شد

رژیم صهیونیستی، آتش‌بیار معرکه قطر و آمریکا شد
وزارت امور خارجه آمریکا بر اساس گزارش رژیم صهیونیستی مبنی بر صرف بودجه سلطنتی قطر برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران تحقیقاتی را آغاز کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ به نقل از رسانه آمریکایی insider-voice، آمریکا به خاطر ادعای تأمین مالی سپاه پاسداران ایران، قطر را مورد تحقیق قرار می دهد.

وزارت امور خارجه آمریکا بر اساس گزارش رژیم صهیونیستی مبنی بر صرف بودجه سلطنتی قطر برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران (IRGC) که از نظر آمریکا یک سازمان تروریستی است تحقیقاتی را آغاز کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در اوایل ماه جاری به مجله آمریکایی Washington Examiner گفت: "ما در حال بررسی ادعاها هستیم."

وی افزود: "قطر و آمریکا یک مشارکت استراتژیک، امنیتی و ضد تروریستی قوی دارند. قطر یکی از نزدیکترین متحدان نظامی آمریکا در منطقه است. همکاری های نظامی و امنیتی آمریکا و قطر به ایمنی و ثبات منطقه کمک می‌کند."

فعالیت های ادعایی مالی رژیم تروریسم اسلامی در دوحه در طول ملاقات میان "جو بایدن" رئیس جمهور آمریکا و "رووین ریولین" رئیس جمهور اسبق رژیم صهیونیستی مطرح شد.

روزنامه صهیونیستی تایمز آو اسرائیل با استناد به یک مقام دیپلماتیک صهیونیستی که خواست نامش فاش نشود گزارش داد که ریولین اطلاعات مربوط به سرمایه گذاری اخیر قطر برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را در اختیار کاخ سفید قرار داده است.

این شخص همچنین افزود که این اطلاعات، مقامات آمریکایی را در این نشست نگران کرده است.

مجله آمریکایی Washington Examiner با وزارتخانه های مختلف رژیم صهیونیستی از جمله وزارت امور خارجه تماس گرفت و همه آنها در این مورد سکوت اختیار کردند.

دولت های صهیونیستی در یک قاعده کلی و با شتاب، گزارش های جعلی را رد می کنند. عدم تکذیب نشان می دهد که اطلاعات جدی است و در واقع به دولت بایدن منسوب شده است.

خبرگزاری آمریکایی VOA از طریق منبع دوم تأیید کرد که رژیم صهیونیستی اطلاعاتی درباره سرمایه گذاری قطر در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را برای بایدن ارسال کرده است.

نیروی قدس، شاخه ای ای از سپاه است که بیش از ۶۰۰ نظامی آمریکایی را در خاورمیانه کشته است.

"قاسم سلیمانی" فرمانده نیروی قدس در حمله پهپادی آمریکا در عراق در ژانویه سال ۲۰۲۰ به شهادت رسید و "اسماعیل قاآنی" جایگزین وی شد.

اتهامات جدید ریولین ممکن است تنش های جدیدی میان قطر و آمریکا ایجاد کند، جایی که حدود ۱۰ هزار نیروی نظامی در پایگاه هوایی العدید در این کشور حاشیه خلیج فارس مستقر هستند.

وضعیت قطر به عنوان یک کشور مشکوک به حمایت از تروریسم بین المللی می تواند نقش آن را در میزبانی جام جهانی ۲۰۲۰ پیچیده کند.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1753859
ارسال نظر
نظرات