شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 10:07 منتشر شده در مورخ: 1400/05/03 شناسه خبر: 1754046
در قالب یک رویداد آنلاین؛

«نغمه‌های تهران» شنیدنی می‌شود

«نغمه‌های تهران» شنیدنی می‌شود
یکی از پژوهشگران و منتقدان حوزه موسیقی از برگزاری یک کنسرت آنلاین در برج میلاد تهران با اجرای آثاری از مجید وفادار و محمد سریر به خوانندگی حجت اشرف‌زاده و دو هنرمند دیگر خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا امینی از پژوهشگران و منتقدان حوزه موسیقی که طی سال‌های اخیر فعالیت‌های متعددی در عرصه پژوهش موسیقی و آثار پیشگامان موسیقی ایرانی داشته از برگزاری یک کنسرت آنلاین در برج میلاد تهران با همکاری خانه موسیقی ایران خبر داد و گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته ساعت ۲۱ روز پنجشنبه هفتم مرداد ماه کنسرت آنلاینی با عنوان «نغمه‌های تهران» با اجرای آثاری از مرحوم مجید وفادار و محمد سریر از محل برج میلاد تهران پیش روی مخاطبان قرار داده خواهد شد. در این کنسرت که توسط ارکستر «نیایش» به سرپرستی بنده اجرا می‌شود، وحید وفایی رهبر ارکستر، ایمان ملکی (تنظیم قطعات برای ارکستر)، مهدی محمدی و محمد رضازاده خوانندگان و حجت اشرف‌زاده خواننده مهمان گروه اجرایی را تشکیل می‌دهند.

سرپرست ارکستر «نیایش» با اشاره به اینکه کنسرت یاد شده با حمایت خانه موسیقی اجرا می‌شود، ادامه داد: در این کنسرت ۱۳ اثر شامل هفت اثر از مرحوم مجید وفادار، یک اثر از جناب محمد سریر، دو اثر از من و دیگر آثار نوستالژیک در ساختار یک ارکستر ملی پیش روی مخاطبان قرار گذاشته خواهد شد. نکته دیگر اینکه با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته محصول تصویری تمرین‌ها و اجراهای این پروژه در قالب یک بسته تصویری – موسیقایی به انضمام یک کتاب نفیس و چند مقاله پژوهشی به نویسندگی حمیدرضا نوربخش، علیرضا میرعلی نقی و بنده تقدیم مخاطبان خواهد شد.

این آهنگساز و پژوهشگر در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به نقش برخی از آهنگسازان در توسعه موسیقی شهری و ارتباط آن با برگزاری کنسرت «نغمه‌های تهران» گفت: از زمانی که به واسطه حمایت خانواده مرحوم وفادار مشغول بازخوانی و احیای آثار این هنرمند هستم، کنسرت‌ها و پروژه‌های مختلفی را به سرانجام رساندیم که از آن جمله می‌توانم به کنسرت محمد معتمدی در برج میلاد و انتشار آلبوم «بگو کجایی» و کتاب «خنیاگر آسمانی» و چند اثر دیگر اشاره کنم. کنسرت پیش رو هم در ادامه همین پروژه‌ای است که طی سال‌های گذشته آغاز کردم و قرار است آن را در تاریخ یاد شده پیش روی مخاطبان قرار دهم. البته جناب محمد سریر هم اثری را با موضوع شهر تهران ساخته‌اند که مرحوم محمد نوری آن را به عالی‌ترین شکل ممکن اجرا کرده بود و قرار است در این کنسرت در کنار دیگر قطعات برای دوستداران موسیقی ایرانی اجرا شود.

وی افزود: علاوه بر برگزاری این کنسرت که یک اجرای آن در روز هفتم مرداد ماه و اجرای دیگرش همزمان با روز تهران انجام می‌شود، برنامه‌ریزی‌هایی هم برای تولید یک آلبوم به نام «نغمه‌های تهران ۱۴۰۰» صورت گرفته که این پروژه نیز در حال تکمیل است. البته این امیدواری وجود دارد که در صورت عادی شدن شرایط کرونا از وضعیت قرمز به وضعیت‌های کم‌خطرتر شرایطی برای برگزاری کنسرت زنده در نوبت دوم اجرا با حضور مردم داشته باشیم.

انتهای پیام/

منبع:مهر

https://www.dana.ir/1754046
ارسال نظر
نظرات