شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:56 منتشر شده در مورخ: 1400/05/03 شناسه خبر: 1754065
نماینده یزد و اشکذر:

«قرار گرفتن یزد جزو مناطق گرمسیری» مجددا بررسی می شود

«قرار گرفتن یزد جزو مناطق گرمسیری» مجددا بررسی می شود
جوکار گفت: در حال حاضر نمایندگان استان یزد به دنبال بررسی وضعیت دمایی در چند سال گذشته هستند تا مجددا قرار گرفتن یزد جزو مناطق گرمسیری در هیئت وزیران مطرح شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدصالح جوکار رئیس مجمع نمایندگان استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با اشاره به گرمای بی سابقه استان یزد در تابستان امسال که به عنوان گرم ترین شهر بعد از اهواز قرار گرفت اظهار کرد: بحث قرار گرفتن یزد جزو مناطق گرمسیری در دوره هایی گذشته مجلس پیگیری شد و با توجه به دمای بالایی که هواشناسی طی چندین سال برای این استان ثبت کرده بود این طرح در هیئت وزیران مطرح و شهرستان های یزد، اشکذر، میبد و اردکان جزو مناطق گرمسیری چهار قرار گرفت.

نماینده یزد و اشکذر با بیان اینکه تعرفه برق گرمسیری چهار در چهار شهرستان در دو ماه تابستان اعمال شده است افزود: : برای واقع شدن در وضعیت گرمسیری دو نمی توان به گرمای چند روزه یا حتی یک سال اکتفا کرد بلکه نیازمند بررسی وضعیت دمای هوا در طول یک مدت مشخص چند ساله است.

وی با اشاره به قرار گرفتن اهواز در منطقه گرمسیری دو گفت: در حال حاضر نمایندگان استان یزد به دنبال بررسی وضعیت دمایی در چند سال گذشته هستند تا اگر به حد نصاب برسد باز در هیئت وزیران این موضوع مطرح شود.

https://www.dana.ir/1754065
ارسال نظر
نظرات