شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 15:10 منتشر شده در مورخ: 1400/05/03 شناسه خبر: 1754118
مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان یزد:

ستادهای نماز جمعه استان یزد به جوانان سپرده می‌شود

ستادهای نماز جمعه استان یزد به جوانان سپرده می‌شود
حجت‌الاسلام نجم الهدی گفت: اولین اقدام برای جوان‌گرایی، جوان‌سازی ستاد‌های نماز جمعه است که این اقدام در ستادهای نماز جمعه استان یزد در حال انجام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، حجت‌الاسلام سید جمال‌الدین نجم الهدی صبح امروز در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت پنجم مردادماه سالروز برگزاری اولین نماز جمعه انقلاب اسلامی با اشاره به اهمیت و فضیلت جمعه و نماز جمعه در روایات گفت: نماز جمعه مرکز اجتماع همه اهل ولا، متدینین و دوستداران انقلاب اسلامی و نظام اسلامی با گرایش‌های مختلف سیاسی و مرکز وحدت و یکپارچگی مردم است.

وی با بیان اینکه با مراجعه به تاریخ اجمالی نماز جمعه پی ببریم که اجتماع نماز جمعه برکات و عایدی فراوانی دارد، افزود: از اول انقلاب اسلامی در اوج دفاع مقدس و حملات دشمن، آن چیزی که مردم را جمع و جبهه‌ها را پشتیبانی کرد، نماز جمعه بود که محل اجتماع رزمندگان اسلامی، محل جمع شدن نیرو و قوای معنوی و تجهیز و تقویت نیروها و رزمندگان بود و بالاترین کمک‌رسانی‌ها در این محل‌ها انجام می‌گرفت.

مدیر نمایندگی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان یزد عنوان کرد: در سال‌های بعد از دفاع مقدس نیز در حوادث و اتفاقات، محل نماز جمعه محل کمک‌رسانی بوده است، اخیراً در دوران کرونا نیز که بعد از چهل سال از انقلاب اسلامی تعطیلی نماز جمعه را تجربه کردیم اما ستادها و دفاتر نماز جمعه در استان تعطیل نشد و فعالیت‌ها و اقدامات بزرگی در این ایام انجام گرفت.

حجت‌الاسلام نجم الهدی ادامه داد: در ایام کرونا و از اسفندماه 98، 35 هزار بسته معیشتی به ارزش 12 میلیارد تومان توسط ستادهای نماز جمعه در استان تهیه و توزیع شد، همچنین حدود 20 میلیارد تومان وجه نقد جمع‌آوری شد که به خانواده‌های نیازمند کمک شد.

وی افزود: در برخی ستادهای نماز جمعه استان یزد گروه‌های جهادی تشکیل دادند که حدود 40 واحد مسکونی را در مناطق مختلف و محروم استان ساختند، همچنین اقدام به بهسازی و تجهیز چند درمانگاه در مناطق مختلف استان کردند و آنها را مجهز به وسایل و تجهیزات مورد نیاز از جمله اکسیژن ساز کردند.

نجم الهدی اضافه کرد: ستادهای نماز جمعه استان همچنین اقدام به تهیه جهیزیه برای زوج‌های نیازمند به ارزش 8 میلیارد تومان کرده‌اند، همچنین معاونت خواهران هر کدام از 28 ستاد نماز جمعه در سراسر استان  فعالیت‌ها و اقدامات ویژه‌ و خاصی را برای کمک به نیازمندان داشته و دارند.

وی با بیان اینکه سطح خطبه‌های نماز جمعه‌های استان یزد از سطح معرفتی بسیار خوبی برخوردار است، گفت: رویکردهای خطبه‌های نماز جمعه در استان با توجه به توانمندی‌ها و علایقی که ائمه جمعه دارند متفاوت است و ماهانه جلسات بصیرت افزایی با حضور اساتید و شخصیت‌های بزرگ برای آنها برگزار می‌شود.

مدیر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان یزد با بیان اینکه جوان‌سازی ستاد‌های نماز جمعه در استان در حال انجام است، گفت: اولین اقدام برای جوان‌گرایی، جوان‌سازی این ستادهاست، ستاد نماز جمعه تشکلی مردمی است و مقرر شده در هر ستادی هیئت مشورتی با حضور پیشکسوتان ستاد نماز جمعه تشکیل شود و همچنین هر امام جمعه از سوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور مکلف به تدوین طرح فرهنگی برای منطقه خود شده‌اند که در این زمینه گروه و هیئتی مشورتی با حضور جوانان در کنار اکثر ائمه جمعه استان قرار می‌گیرند.

نجم الهدی در خصوص ساخت مصلا در استان نیز افزود: هیچ حرص و ولعی برای ساخت مصلاهای جدید در استان وجود ندارد، مصلاهای موجود در استان مجموعه‌های فرهنگی هستند که می‌تواند محل برگزاری مراسم و برنامه‌های مختلف فرهنگی و مذهبی باشد و با توجه به اینکه چند سالی است ردیف بودجه‌ای برای مصلاها در نظر گرفته شده است به کمک خیرین برای ترمیم، تجهیز و توسعه مصلاها از جمله تجهیز آنها به وسایل سرمایشی و گرمایشی نیاز است.

وی فضاسازی و زیباسازی مصلاهای نماز جمعه، تجلیل از کودکان و نوجوانان حاضر در نماز جمعه، تجلیل از خانواده‌های شهدای نماز جمعه، تجلیل از ائمه جمعه سابق، تجلیل از شهدای سلامت، تجدید میثاق با شهید آیت‌الله صدوقی(ره) و ... از جمله برنامه‌های شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان به مناسبت پنجم مردادماه است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1754118
ارسال نظر
نظرات