شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 17:44 منتشر شده در مورخ: 1400/05/04 شناسه خبر: 1754536

ماهی با وجود افزایش قیمت از بازار لنده پر کشید

ماهی با وجود افزایش قیمت از بازار لنده پر کشید
لنده قطب تولید ماهی قزل‌آلا در کهگیلویه وبویراحمد با وجود افزایش قیمت ، هفت روزی می شود که از بازار این شهر پر کشیده و مسئولان شهرستان نمی خواهند کمبود آن را احساس کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهمترین خواص  ماهی جلوگیری از لخته شدن و چسبیدن پلاکتهای خونی به سطح داخلی عروق است که نشان دهنده خواص بی نظیر ماهی برای سلامتی انسان می باشد.

ماهی یکی از مهمترین محصولات در سبد غذایی خانوارهای بوده که میل و رغبت بیشتر خانواده های نسبت به مصرف آن را می تواند در برنامه هفتگی خانواده ها به خوبی دید.

شهرستان لنده با داشتن چشمه های جوشان و رودخانه خروشان از قطب های تولید ماهی قزل آلا  در کهگیلویه و بویراحمد است.

قیمت ماهی در چندهفته گذشته54هزارتومان در هرکیلو به فروش می رسید که یک هفته است در سطح بازار لنده ماهی توسط فروشندگان به دلیل افزایش قیمت ماهی به شهروندان عرضه نمی شود.

وقتی دلیل عدم عرضه ماهی را از فروشندگان سوال کردیم بحث گران شدن آن و عرضه به شهروندان به قیمت تقریبی 68هزارتومان در هرکیلو را عنوان کردند که این افزایش قیمت مهمترین دلیل برای عدم عرضه ماهی عنوان می شود.

کمبود عرضه ماهی و افزایش آرام قیمت این کالا در سبد غذایی از مهمترین مطالبات مردم شهرستان لنده بوده که با این رسانه در میان گذاشتند، امیدواریم  سازمان صمت و جهاد کشاورزی شهرستان لنده نسبت به این موضوع  ورود کند و نسبت به عدم عرضه و افزایش قیمت به مردم پاسخگو باشد.

ماهی قزل آلای موگرمون لنده به واسطه جوشش آب خنک و سرد چشمه جوشان موگرمون باعث شده است که کیفیت این نوع ماهی در بازار پایتخت به عنوان یکی از سالم ترین نوع ماهی ها در بازار شاخته شود که مشتریان خاص خود را دارد.

وجود سه مزرعه پرورش ماهی در بخش موگرمون در شهرستان لنده یک فرصت ناب برای شهروندان لنده ای است تا از این ماده غذایی 100درصد سالم بهرمند شوند.

سرمایه گذاری افراد غیربومی در این منطقه بکر و خدادادی جای تقدیر دارد ولی نباید همین غیربومی بودن مانع از فروش ماهی به شهروندانی شود که خود مالک اصلی این آب وخاک هستند.

مسئولان این مزارع پرورش ماهی نباید نسبت به فروش چند کیلوماهی با مراجعه کنندگان آن گونه سخت گیری کنند که زمینه نارضایتی عمومی را در پی داشته باشد.

صادرات ماهی یک حق کاملاً طبیعی است که به صاحبان مزارع پرورش ماهی داده می شود ولی به قول معرف حق آب و خاک یک فرآیند انکار ناپذیر است که مردم این شهرستان را در اولویت فروش ماهی قرار می دهد.

به هرحال امیدواریم مسئولان شهرستان لنده در رأس ستاد تنظیم بازار و اداره صنعت و معدن و تجارت و شیلات استان با تذکر جدی به مالکان این مزارع از تکرار چنین رفتار هایی در شهرستان جلوگیری کنند.

این مزارع در فاصله 14کیلومتری شهر لنده در بخش موگرمون  از توابع شهرستان لنده در استان کهگیلویه وبویراحمد واقع شده اند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1754536
ارسال نظر
نظرات