شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 17:30 منتشر شده در مورخ: 1400/05/04 شناسه خبر: 1754550
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران:

چینش دولت سیزدهم به دور از نگاه سیاسی باشد

چینش دولت سیزدهم به دور از نگاه سیاسی باشد
محمدصادق کوشکی گفت: دولت آقای رئیسی باید فراجناحی رفتار کند و مسیرهای انتخاب نیروهای متخصص و دلسوز را به خاطر نگاه جناحی مسدود نکند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدصادق کوشکی در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز با بیان اینکه آقای رئیسی باید فراجناحی بودن دولت خود را در عمل نشان دهد، اظهار داشت: تا به امروز دیدارهایی که رئیس جمهور منتخب با سیاسیون و جناح‌های مختلف داشته، بیشتر یک کار نمادین است و زمانی می‌توان این کار نمادین به مرحله عمل درآمده که او در چینش کابینه خود از بدون لحاظ کردن وابستگی‌های سیاسی، مدیران دلسوز و متخصص را به کار گمارد.

وی گفت: هدف از فراجناحی بودن این است که بهترین و انقلابی‌ترین نیروها برای کابینه دولت سیزدهم چینش بشوند. وقتی می‌گوییم دولت آقای رئیسی باید فراجناحی رفتار کند، از این جهت است که مسیرهای انتخاب نیروهای متخصص و دلسوز به خاطر نگاه جناحی مسدود نشود.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: فراجناحی بودن به تنهایی یک ارزش نیست، بلکه زمانی ارزش پیدا می‌کند که این دولت سیزدهم بتواند این ارزش را در جنس و کیفیت به منصه ظهور برساند.

کوشکی با بیان اینکه آقای رئیسی با عنوان تشکیل دولت انقلابی پیروز انتخابات شد، عنوان داشت: اینکه در دولت سیزدهم باید نیروهای انقلابی به کار گرفته شود، شکی در آن نیست، اما اینکه حتماً نیروهای انقلابی باید از یک طیف برگزیده شود کاملاً اقدامی اشتباه و به دور از منطق سیاسی است.

برجام تمام شده است

او در بخش دیگری از این گفت‌وگو به رویکرد دولت سیزدهم به برجام اشاره کرد و گفت: همانطورکه اوباما گفت برجام یک پدیده‌ای است که در سال 1395 تمام شد و ما به تمام تعهدات خودمان عمل کردیم، اما آمریکایی‌ها به تعهداتشان عمل نکردند و اهرمی هم در اختیار نداریم که آمریکا را مجبور به اجرای تعهداتش کنیم.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین اقدامی که آقای رئیسی باید انجام دهد، پرداختن به امور واقعی است. اگر قرار بود، برجام خروجی داشته باشد در این هشت سال باید خروجی می‌داشت، اما در عمل خروجی نداشت؛ لذا دولت آقای رئیسی باید به امور واقعی خود بپردازد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1754550
ارسال نظر
نظرات