شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 11:59 منتشر شده در مورخ: 1400/05/05 شناسه خبر: 1754685
امام جمعه شهرستان سیرجان:

عید غدیر، نقطه عطفی در آزمون ولایت پذیری است

عید غدیر، نقطه عطفی در آزمون ولایت پذیری است
حجت الاسلام حسینی گفت: آزمون ولایت پذیری از ابتدای خلقت انسان همراه انسان بوده و دوران های مختلفی را طی کرده است اما روز عید غدیر، نقطه عطفی در آزمون ولایت پذیری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام سیدمحمود حسینی امام جمعه شهرستان سیرجان در گفتگو با خبرنگار راه آرمان اظهار کرد: آزمون ولایت پذیری از ابتدای خلقت انسان همراه انسان بوده و دوران های مختلفی را طی کرده است اما روز عید غدیر، نقطه عطفی در آزمون ولایت پذیری است و غدیر در سیره ائمه معصومین و در لسان نبی مکرم اسلام از اهمیت و جایگاه والایی برخوردار است به طوری که رسول خدا (ص) از آن به عیدالله اکبر یاد کرده اند.

حجت الاسلام حسینی در مورد اهمیت و جایگاه غدیر با استناد به آیه "اطیعو الله و اطعیو الرسول و … " افزود: از مهم‌ترین مساله در موضوع غدیرخم رهبری امت اسلام است که در عصر غیبت بر عهده ولی‌فقیه است و نقطه اتصال ما امامان معصوم و در زمان غیبت آن‌ها ولی فقیه است که رسول اکرم (ص) در غدیرخم با معرفی حضرت علی(ع) این موضوع مهم را برای امت اسلام مطرح کرد.

وی در پایان گفت: موضوع غدیر با وجود همه غرض‌ ورزی‌ها، تحریف‌ها و دشمنی‌ها به علت روشنی و مستند بودن آن سند همیشه زنده تاریخ و حماسه جاودانه است که پس از ۱۴ قرن به دست ما رسیده و حتی مدعیان خلافت را به نقل آن واداشته است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1754685
ارسال نظر
نظرات