شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 21:51 منتشر شده در مورخ: 1400/05/05 شناسه خبر: 1754901
استاد حوزه و دانشگاه:

مسلمانان می‌توانند با محوریت علی(ع) وحدت راهبردی داشته باشند

مسلمانان می‌توانند با محوریت علی(ع) وحدت راهبردی داشته باشند
حجت‌الاسلام غفاری‌فر گفت: حتی آن‌هایی هم که می‌گویند پیامبر، مسلمانان را به محبت علی علیه‌السلام دعوت کرد، در هر صورت قبول دارند که پیامبر مردم را به علی‌ابن‌ابی‌طالب دعوت کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، حجت‌الاسلام حسن غفاری‌فر استاد حوزه و دانشگاه در گفتگو با خبرنگار یزدرسا با گرامیداشت دهه امامت و ولایت گفت: خداوند در قرآن بین یهود و نصارا و اسلام بر وحدت تأکید می‌کند و می‌گوید باید بر سر اشتراکات وحدت راهبردی کرد.

وی افزود: در اسلام و بین مذاهب اسلامی، عناصر وحدت‌آفرین بسیار زیاد است و ما قائل به وحدت راهبردی بین همه مسلمانان هستیم؛ به عبارت دیگر اشتراکات مذاهب اسلامی با یکدیگر یقینا فراتر از اشتراکات یهود و نصارا با یکدیگر و یا یهود و نصارا با اسلام است.

عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم اظهار داشت: ما هر تفسیری که از جانشینی پیامبر داشته باشیم در اینکه پیامبر اکرم (ص) در روز غدیر مردم را حول علی‌ابن‌ابی‌طالب دعوت کرد اختلافی وجود ندارد و هیچ مسلمانی نمی‌تواند اصل غدیر را انکار کند.

غفاری‌فر خاطرنشان کرد: همه می‌دانند که علی علیه‌السلام محور وحدت و شاخص است و همه مسلمانان به اتفاق می‌گویند در روز غدیر پیامبر (ص) مردم را به علی علیه‌السلام دعوت کرد.

وی اضافه کرد: لذا علاوه بر خدا، پیغمبر، کتاب، قبله و نماز در اینکه علی علیه‌السلام شخصیت ویژه‌ای است همه مسلمانان اتفاق نظر دارند و قابل انکار نیست که پیامبر (ص) بعد از اعمال حج همه مسلمانان را به علی علیه‌السلام دعوت کرد.

استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد: حتی آن‌هایی هم که می‌گویند پیامبر، مسلمانان را به محبت علی علیه‌السلام دعوت کرد، در هر صورت قبول دارند که محور حضرت علی است.

غفاری‌فر تصریح کرد: لذا حتی بر اساس همین ادعا که گفته می‌شود پیامبر مردم را به ارادت و محبت علی علیه‌السلام دعوت کرد باز هم می‌توان بر سر همین ارادت و محبت علی‌ابن‌ابی‌طالب وحدت کرد و بر همین اساس با دشمن مشترک مقابله کرد.

وی عنوان کرد: همه قبول دارند که آثاری که از علی‌ابن‌ابی‌طالب باقی مانده است بسیار فراتر از آثار دیگر صحابی و رهبران است و حتی بیشترین آثار باقیمانده از بین خلفای اربعه از علی علیه‌السلام است.

کارشناس مذهبی ادامه داد: لذا سر حب و اندیشه و کلام علی علیه‌السلام امروز می‌توان با هم وحدت راهبردی برای تقویت اسلام و امنیت مسلمین داشته باشیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1754901
ارسال نظر
نظرات