شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 10:07 منتشر شده در مورخ: 1400/05/06 شناسه خبر: 1754937
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خبر داد؛

فوت ۲ بیمار کرونایی جدید در کهگیلویه و بویراحمد

فوت ۲ بیمار کرونایی جدید در کهگیلویه و بویراحمد
پرویز یزدانپناه از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد به ۷۲۸ نفر خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از صبح زاگرس  پرویز یزدان‌پناه در جمع خبرنگاران در دانشگاه علوم پزشکی گفت: در طی ۲۴ ساعت گذشته دو هم استانی جان خود را از دست دادند.

وی افزود: هم اکنون ۳۶۸ بیمار در بیمارستانهای استان بستری می باشند که ۱۲۰ نفر از این بیماران مبتلای قطعی و ۱۶ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خاطر نشان کرد: از مجموع مبتلایان به کروناویروس در کهگیلویه و بویراحمد ۵۲ هزار و ۴۲ نفر بهبود یافته گزارش شده است.

یزدان‌پناه تصریح کرد: از ۵۳۲ نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج حدود ۵۰ درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، گچساران و لنده بود. همچنین از ۲۵۹ نمونه رپید تست ۲۰ درصد موارد مثبت و عمدتا در شهرستان های بهمئی، باشت و کهگیلویه هستند.

وی ادامه داد: روند افزایشی موارد مثبت و بستری بیماری در استان با سرعت بیشتری ادامه دارد که احتمالا در طی هفته ها و روزهای آینده تخت های بیمارستانها از بیماران کرونایی اشغال خواهد شد و تعداد مرگ و میرهای روزانه نیز دو رقمی می شود. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: بنابراین مشارکت آگاهانه مردم استان با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، عدم حضور در تجمعات، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، عدم خروج از قرنطینه و تزریق واکسن نقش برجسته ای در پیشگیری، کاهش انتشار و کنترل بیماری ایفا می کنند.

 

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1754937
ارسال نظر
نظرات