شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 09:35 منتشر شده در مورخ: 1400/05/06 شناسه خبر: 1754963

قطعی و افت فشار آب در اکثر محلات شهر دهگلان

قطعی و افت فشار آب در اکثر محلات شهر دهگلان
با وجود پنج چاه عمیق آب شرب در شهر دهگلان، متاسفانه اکثر محلات شهر از قطعی و کاهش فشار آب شرب گلایه دارند و این مشکل از سالها پیش وجود داشته و قرار است همچنان ادامه داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، شهر 25 هزار نفری دهگلان با وجود مشکلات عدیده و محروم از همه امکانات متاسفانه افت فشار و قطعی شرب دامن آن را هم گرفته و این در حالی است که این شهرستان و خود شهر دهگلان از منابع آبی غنی زیر زمینِی برخوردار است شهرستانی که با وجود آبهای زیر زمینی و دارابودن چاههای عمیق و نیمه عمیق، رتبه های اول تا چهارم محصولات گندم، سیب زمینی، کلزا و دیگر محصولات استان را به خود اختصاص داده است.

اما براستی شهرستانی که دارای منابع غنی آبی زیر زمینی است چرا باید امروز مردمانش چه در شهر و چه در روستا از این منابع خدادی در مضیقه باشند.

هر چند دستگاههای متولی در این زمینه درصدد رفع مشکلات مردم بوده اند اما نیاز است بیشتر پای کار باشند چون صدای مردم شهرستان در زمینه کم آبی و  یا قطعی آب شرب به عرش رسیده است.

مردم می گویند شهرستان دهگلان با وجود این همه منابع آب زیر زمینی چرا باید مردمشان در رنج باشند؟! چرا مسئولان و متولیان امر دلیل این مشکل را در هیچ رسانه ای بیان نکرده و پاسخگو نیستند؟!

حامد احمدی از ساکنان مسکن مهر شهر دهگلان در گفتگو با خبرنگار ما بیان داشت: از اداره آب و فاضلاب شهری در خواست داریم مشکل افت فشار آب شرب را در اسرع وقت حل نمایند الان در این فصل زمستان ما با فشار افت آب مواجه هستیم اگر واقعا به این مشکل رسیدگی نمی شود دیگر چرا عوارض و آبونمان از ما گرفته می شود.

محمدی دیگر ساکن مسکن مهر شهر دهگلان هم در ادامه بیان داشت: فشار آب مجتمع مسکن مهر در طبقات دوم و سوم بسیار پایین است و امکان انجام کاره های روزمره با سختی صورت می گیرد، از مسئولین اداره آب و فاضلاب شهری خواستار حل این مشکل هستیم.

ساکنان خیابان پاسداران دهگلان هم از مشکل فشار آب شرب ناراضی هستند و ضمن گلایه از این وضعیت در گفتگو با خبرنگار ما خواستار انتشار این مشکل برای رفع آن در رسانه شدند.

این در حالی است که این مشکل در خرداد و تیر ماه سال جاری هم حدود چند هفته دامنگیر مسکن مهر، خیابان پاسداران شهر شافعیه و شهرک زاگرس شهر دهگلان شده بود.

ساکنان خیابان پاسداران دهگلان پنجم  مرداد  1400 در ارتباط با کُردتودی ضمن اظهار نگرانی از وضعیت قطعی آب شرب از مسئولین آب و فاضلاب شهری خواستار رسیدگی به وضعیت آب شرب این خیابان شدند و گفتند چرا کسی به مشکل آب شرب مردم اهمیت نمی دهد.

دیگر ساکنان و محلات شهر دهگلان اظهار داشتند آب شرب خیلی از محلات و شهرکهای دهگلان با افت شدید بسیار روبرو شده است و این در حالی است که بارها این مطلب از طریق رسانه ها منتشر شده اما مسئولین آبفای در این زمنیه جواب نداده اند.

با توجه به وجود این مشکلات شهرستان در زمینه قطعی و افت فشار آب در شهر و روستاهای آن نیاز است مسئولین ذیربط برای حل این مشکل چاره ای بیندیشند. اگر واقعا برای حل این مشکل به اعتبار نیاز دارند و خواهان رسیدگی و حل مشکل مردم هستند باید مشکلات را به استان و کشور انعکاس دهند نه اینکه با تحت فشار قرار دادن و تهدید رسانه روی مشکلات سرپوش بگذارند.

متاسفانه وجود مشکلات در شهرستان دهگلان به علت بی توجهی مسئولان در ادوار مختلف بوده و هر کسی در هر پستی قرار گرفته اصلا به فکر حل مشکل نبوده و تنها هدفش برآورده شدن اهداف خود بوده است و نتیجه این بی توجهی اکنون مانند آواری بر سر مردمان این شهرستان فرود آمده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1754963
ارسال نظر
نظرات