شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:05 منتشر شده در مورخ: 1400/05/06 شناسه خبر: 1755069
مدیرعامل شرکت غله استان یزد:

۸۶درصد مطالبات گندم‌کاران یزدی پرداخت شد/ کاهش ۵۰ درصدی خرید گندم از کشاورزان

۸۶درصد مطالبات گندم‌کاران یزدی پرداخت شد/ کاهش ۵۰ درصدی خرید گندم از کشاورزان
پایدار گفت: از مجموع ارزش گندم خریداری شده از کشاورزان استان یزد، بیش از ۶۶ میلیارد و ۶۷۰ میلیون معادل تقریبا ۸۶ درصد آن، به گندم‌کاران پرداخت شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمید پایدار در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص خرید تضمینی گندم از کشاورزان استان گفت: تاکنون یک هزار و ۵۳۴ تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان یزد به ارزش بیش از ۷۷ میلیارد و ۵۷۰ میلیون ریال خریداری شده است که اطلاعات بیش از ۶۷ میلیارد و ۲۸۰ میلیون ریال آن به بانک ارسال شده است.

وی ادامه داد: از مجموع ارزش گندم خریداری شده از کشاورزان استان یزد، بیش از ۶۶ میلیارد و ۶۷۰ میلیون ریال معادل تقریبا ۸۶ درصد آن، به گندم‌کاران پرداخت شده است و مابقی آن در صف واریز قرار دارد که بلافاصله بعد از تأمین وجه به کشاورزان پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان یزد عنوان کرد: روند خرید تضمینی گندم از کشاورزان یزدی نسبت به سال گذشته تفاوت چندانی نشده است و به دلیل اختلاف قیمت در خرید تضمینی و توافقی، امسال خرید توافقی گندم از کشاورزان توسط کارخانجات آرد نداشتیم.

پایدار با بیان اینکه تا این لحظه تقریبا خرید گندم از کشاورزان استان در سال جاری نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد کاهش داشته است، افزود: سال گذشته مجموع خرید تضمینی و توافقی از کشاورزان تقریبا ۳۵۰۰ تن بوده است که امسال با توجه به نبود خرید توافقی، تاکنون خرید تضمینی گندم به میزان خرید تضمینی در سال گذشته بوده است.

وی تصریح کرد: شرایط جوی و اقلیمی استان یزد، خشکسالی، کاهش بارندگی، گرمای هوا، تغییر الگوی کشت، کاهش مصرف آب و روی آوردن به محصولات باغی مانند پسته موجب کاهش کشت و برداشت گندم در استان یزد شده است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان یزد گفت: مصرف گندم استان یزد به صورت سالانه تقریبا ۱۶۵ تا ۱۷۰ هزار تن است که درصد بسیار کمی از آن در استان تولید می‌شود و بخش عمده‌ای از آن را باید از خارج از کشور و یا استان‌هایی چون خوزستان، فارس و گلستان تأمین کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1755069
ارسال نظر
نظرات